Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Свириденко стала першим віцепрем’єром, міністром економіки

  • 8816
Юлія Свириденко стала першим віцепрем’єром, міністром економіки

Парламент призначив заступницю керівника Офісу Президента України Юлію Свириденко першим віцепрем’єр-міністром, міністром економіки.

Під час виступу перед народними депутатами Юлія Свириденко зазначила, що держава має обрати п’ять ключових економічних кластерів. Інвестиції у ці кластери у довгостроковий та короткостроковий період матимуть найбільший ефект для України.

Йдеться про такі напрями, як машинобудування, енергетика, ІТ, сільське господарство та масштабне будівництво житла.

«В нас планується зростання ВВП на рівні 3,8% – це 2022 рік. Якщо ми кажемо про 2023-й – це 4,7%. І 2024 рік – 5%. Якщо ми хочемо прискореного зростання, маємо робити структурні зміни і впроваджувати можливості спрямовувати державні кошти на ті сфери, що дають найбільший мультиплікаційний ефект і мають відповідати трьом параметрам: локалізація, робочі місця, наявність додаткової доданої вартості», – заявила вона.

Також Юлія Свириденко наголосила на необхідності запуску інституцій, які посилять економічну політику держави.

«Йдеться про ефективну роботу експертно-кредитного агентства, фонду прямих іноземних інвестицій, фонду покращення житлових умов, державного лізингового агентства, фонду мікроінвестицій для громадян. Всі ці інституції успішно працюють у США та Європі. Більшість з них створена і у нас, але не показують жодних вагомих результатів», – сказала вона.

Крім того, потрібно переглянути підхід до держфінансування – перестати «проїдати» державні кошти, а сфокусувати їх на інвестиціях, врахувавши ефект для економіки.

«В економічній політиці Україна має стати гнучкішою, відійти від радянських стандартів та бюрократії, а також сформувати сталі інституції, що зможуть підтримати бізнес в час пандемії та створити сприятливі умови, стимулювати створення робочих місць в галузях, які дають найбільший мультиплікаційний ефект», – розповіла перший віцепрем’єр-міністр, міністр економіки.

Довідка. Юлія Свириденко почала кар’єру у 2008 році у приватному секторі. З 2015 року працювала на керівних посадах у Чернігівській ОДА. З вересня 2019-го – на керівних посадах міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. З грудня 2020-го працювала заступницею керівника Офісу Президента України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy