Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Овчинникова: Як Україна захищатиме тварин у 2022 році

Юлія Овчинникова: Як Україна захищатиме тварин у 2022 році

Не вбивати, не отруювати, не калічити домашніх і безпритульних тварин. Не дресирувати їх, не утримувати у розважальних закладах і не заробляти на них гроші. Цього року Україна стала ще гуманнішою, ухваливши важливий проект закону № 2351. У парламенті залишається ще багато зоозахисних рішень, що потребують ухвалення.
Як Україна захищатиме тварин у 2022 році? Що передбачатимуть головні зоозахисні законопроєкти? Розповідає членкиня Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Овчинникова.

Цього року в парламенті було зареєстровано низку законопроєктів, що допоможуть захистити та створити гідні умови для утримання тварин. Сподіваємось, що вже наступного року матимемо підтримку народних депутатів.

Насамперед, йдеться про законопроєкт №5409 – захист тварин від жорстокого поводження у розважальній діяльності. Сьогодні ми бачимо тенденцію до обмеження або заборони використання диких, домашніх та сільськогосподарських видів тварин у цирках, що розповсюджується по всьому світу, і Україна підтримує таке рішення. Це пов’язано, у першу чергу, з примусом тварин у цирках до виконання небезпечних трюків, застосування до них жорстоких методів дресирування, утримання у неналежних умовах, існування високої ймовірності нападу на людей. Крім того, більшість тварин, що використовуються у цирках, вилучають з їхнього природнього середовища, що є суттєвою втратою для  екосистем. Практично всі дикі тварини, які використовуються в цирках, передчасно відлучаються від матерів дитинчатами, що наносить травму як матері, так і дитині, а також впливає на подальший стан не лише психічного, а й фізичного здоров’я особини. Вилучення з дикої природи рідкісних видів тварин та залучення їх до шоу негативно впливає на стан популяцій. 

Наступного року ми плануємо також ухвалити законопроект №3200, що дозволить боротися з незаконним полюванням, заборонить використання під час полювання оптико-електронних приладів та приладів нічного бачення, врегулює відносини між власниками та користувачами мисливських угідь у частині плати за користування мисливськими угіддями.

Законопроєкт №5366 спрямований на захист морських ссавців і чужорідних видів акул. Так, буде встановлена повна заборона на утримання дельфінів, акул та інших морських ссавців у неволі і напіввільних умовах, а також заборона на будь-яке використання в шоу-програмах дельфінів та інших морських ссавців в дельфінаріях (океанаріумах).

Важливим буде проєкт закону № 5342, що дозволить запобігти знищенню диких птахів та рукокрилих ссавців через використання ВЕС. За даними досліджень, проведених в США, від вітрових турбін щороку гине близько 150 000 птахів і 600 000 кажанів. В Україні така статистика взагалі не збиралася, і на сьогодні фактично відбувається безконтрольне знищення диких птахів та рукокрилих ссавців через використання ВЕС.

Також в Україні планують врегулювати виробнитво хутра – законопроєкт № 2360. Річ у тім, що розведення, вирощування та утримання хутрових тварин з метою виробництва хутра є негуманним щодо тварин, а також негативно впливає як на стан якості навколишнього середовища, так і на стан здоров’я громадян. Тому законопроєктом пропонується заборонити такий вид діяльності з перехідним періодом, під час якого розширюються загальні правила утримання тварин, що виключають жорстокість і мають задовольняти їх природні потреби в активності.

Окрім того, запроваджуватимемо відповідальне поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі – законопроєкт № 3796.

Нам потрібно створити систему реєстрації та ідентифікації тварин. Зокрема, чіткого юридичного зв’язку між власником і його твариною. Це дозволить вирішити низку нагальних питань – від розшуку власника загубленої тварини до ефективної реалізації програм із регулювання чисельності безпритульних тварин. Більше того, можна буде ефективніше застосовувати норми щодо адміністративної чи кримінальної відповідальності осіб за жорстоке чи недбале поводження з тваринами.

Ідентифікація та реєстрація диких тварин допоможе краще відслідковувати та обліковувати диких тварин, які утримуються у неволі, у тому числі й тварин рідкісних видів, та запобігати контрабанді.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy