Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Овчинникова: Як Литва допомагає Україні під час війни

Юлія Овчинникова: Як Литва допомагає Україні під час війни

Ухвалення резолюцій, гуманітарна, фінансова та військова допомога, відмова від імпорту газу, викладання українською мовою у школах, створення культурних центрів – усе це і не тільки про потужну підтримку нашої держави, яку демонструє Литовська Республіка.

Про те, як Литва наближає Україну до європейського мирного та спільного майбутнього – розповідає народна депутатка «Слуги Народу», співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою Юлія Овчинникова.

Не словами єдиними, а й справами Литовська Республіка виступає прикладом для інших країн, надійним партнером та адвокатом України перед усією Європою.

За два місяці повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну Литовська Республіка неодноразово конкретними кроками продовжує демонструвати свою цінну підтримку українському народові: надає гуманітарну, фінансову та військову допомогу; відстоює прагнення України до миру перед світом та ЄС, а також показує власним прикладом припинення стосунків з росією, відмовившись від імпорту газу.

Підтримка України відбувається на всіх рівнях влади Литовської Республіки. За час військового вторгнення Україну відвідали: Президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа, Спікер Сейму Литовської Республіки Вікторія Чмілітє-Нільсен, Прем’єр-міністер Литви Інгріда Шимоніте, Міністри уряду, депутати – представники міжпарламентської групи дружби з Україною, а також добровольці, відомі діячі культури та медицини тощо.

Парламентська підтримка

Для мене як співголови депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою важлива постійна комунікація з представниками депутатського корпусу групи дружби Сейму Литви з Україною. Разом з головою міжпарламентської групи дружби Лаурінасом Касщунасом, Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом ми організували передачу через Вінницький координаційний штаб допомоги військового спорядження до військових на передову. Також організувуємо гуманітарну роботу депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою у Литві через секретаря групи пані Ольгою Боднар-Петровською.

Литовський Сейм ухвалив резолюцію із закликом до ООН закрити небо над Україною, одностайно підтримав резолюцію щодо заклику ЄС невідкладно надати Україні статус кандидата на вступ та відкрити переговори про членство.

Найбільша кількість депутатів, що відвідали Україну під час важливого історичного часу, були саме з Литви. Вони разом з представниками бізнесу продовжують надавати медичну та гуманітарну допомогу для ВПО, військовим у такі міста як Дніпро, Тернопіль тощо. Саме тому Президент України Володимир Зеленський 12 квітня 2022 року зазначив під час свого звернення до Сейму Литовської Республіки: «Литовський народ найкраще розуміє, як окупанти можуть розрушити свободу й скільки потім коштує відновлення незалежності».

Українці – пріоритет у литовсько-українських відносинах

Литовські парламентарії у складі делегацій з представниками Міністерств постійно приїжджають у різні регіони країни, у тому числі у регіони, де відбуваються активні бойові дії, надаючи гуманітарну та військову допомогу.

Саме після приїзду Прем’єр-міністра Литви Інгріди Шимоніте 11 квітня 2022 року Україна та Литва домовилися співпрацювати для підтримки українських дітей, які були вимушені покинути нашу країну через російське вторгнення. Результатом такої зустрічі був підписаний двосторонній договір, що передбачає механізми та інструменти підтримки дітей, які вимушено виїхали до Литви, а також забезпечення їх повернення в Україну після завершення активних бойових дій.

З квітня 2022 року Литва започаткувала викладання українською мовою у школах для дітей, у той же час і працевлаштовуючи викладачів, що вимушено залишили територію України, рятуючись від агресії росії.

Збереження української культури та ідентичності стане можливим завдяки перетворенню одного з корпусів Університету Вітовта Великого у Вільнюсі на центр культури та освіти для українців завдяки спільній ініціативі перших леді Олени Зеленської та пані Діани Наусєдєнє.

У найближчому майбутньому плануємо поїздку до міст Литви з найбільшою кількістю українців-переселенців з метою вивчення потреб та для налагодження партнерства з мерами цих міст.

Завдяки лише спільним зусиллям та неоціненній постійній підтримці колег з Литовської Республіки наша країна продовжує свій шлях до європейського мирного та спільного майбутнього. А ми – парламентарі ‒ будемо докладати якнайбільше зусиль для підвищення та продовження співпраці на державному рівні.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy