Юлія Овчинникова: Українські міста можуть взяти участь у конкурсі на отримання Премії Європи
- 405
Українські міста, які сповідують європейські цінності, беруть участь у партнерських проєктах, обмінах в галузі освіти, культури та спорту, організовують європейські заходи, є членами організацій муніципалітетів або місцевих органів влади, а також підтримують ініціативи солідарності, можуть отримати премію Європи.
Про це повідомила народна депутатка «Слуги Народу» та членкиня підкомітету ПАРЄ з Премії Європи Юлія Овчинникова.
«Ця Премія допомагає містам і муніципалітетам стати помітнішими на європейській арені та сприяє налагодженню зв’язків з іншими муніципалітетами. Деякі українські міста вже активно беруть участь у конкурсі. Хмельницький, Івано-Франківськ та Харків вже отримали найвищу відзнаку ‒ Премію Європи», ‒ розповіла вона.
Премія Європи відповідає викликам часу, тому процедура отримання була спрощена для більшої прозорості. Відтепер міста та муніципалітети подають заявку в режимі онлайн, а кількість критеріїв скоротилася до чотирьох.
«Подати заявку може будь-який з муніципалітетів 46-ти країн-членів Ради Європи. Для цього муніципалітет до 15 січня 2023 року повинен заповнити заявку на сайті Премії Європи та додати офіційного листа від мера міста разом зі звітом, що може бути доповнений статтями з преси», ‒ зазначила Юлія Овчинникова.
Звіт повинен відповідати 4-м критеріям:
‒ Діяльність у рамках партнерства, зв’язки з іноземними муніципалітетами, співпраця та партнерство.
‒ Європейські заходи, День Європи (5 травня) та просування європейських цінностей.
‒ Європейська та міжнародна солідарність.
‒ Членство в організаціях, що об’єднують місцеві органи влади.
Премія Європи заснована в 1955 році Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі для нагородження міст та муніципалітетів за активне просування європейських цінностей.
Щороку муніципалітети 46 держав-членів Ради Європи беруть участь у конкурсі, попри обсяг їхньої території та кількість населення.