Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Овчинникова: росія вчинила в Україні понад 2,5 тис. злочинів проти довкілля

  • 230
Юлія Овчинникова: росія вчинила в Україні понад 2,5 тис. злочинів проти довкілля

За час повномасштабного вторгнення росія вчинила в Україні понад 2,5 тис. злочинів проти довкілля. Проте, враховуючи відсутність доступу до частини українських територій, насправді ця цифра значно більше, достеменно оцінити шкоду можливо буде лише після деокупації територій.

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу» Юлія Овчинникова під час конференції «United for Justice. United for Nature».

За підрахунками експертів місії UNEP, відновлення довкілля лише Півдня України коштуватиме мінімум 59 млн доларів.

За попередніми даними від вибухів, переміщень важкої військової техніки, створення фортифікаційних споруд, пожеж внаслідок обстрілів і ракетних ударів, хімічного забруднення ґрунтів від вибухових речовин, і т. п. страждають:

  • майже 36 % загальної площі українських територій Смарагдової мережі, 2,9 млн га, 160 з 377 територій;
  • майже 67 % загальної площі Рамсарських угідь України, 620 000 га, 16 із 50 Рамсарських угідь;
  • майже 30 % загальної площі природоохоронних територій загальнодержавного та місцевого значення, 1 240 000 га, 900 територій.

Ці території перебували в зоні активних бойових дій і їх необхідно ретельно та систематично оцінювати на предмет збитків, нанесених природі, коли це стане безпечно.

“Відновлення біорізноманіття України, як частини європейського континенту, стане одним із найскладніших та найважливіших завдань після звільнення території України. Процес триватиме десятиліття чи, можливо, навіть століття, і потребуватиме допомоги багатьох науковців та природоохоронців з усієї Європи та світу. Відновити природу України, використовуючи тільки наявні знання і технології, в середині держави буде неможливо. Тому потрібно сформувати нову систему збереження біорізноманіття, використовуючи кращі європейські та міжнародні практики”, – наголосила Юлія Овчинникова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy