Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Овчинникова: Приєднання до Римського статуту допоможе притягнути рф до відповідальності

  • 443
Юлія Овчинникова: Приєднання до Римського статуту допоможе притягнути рф до відповідальності

Україна має зробити важливий крок для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини проти довкілля – приєднатися до Римського статуту.

Про це розповіла народний депутат «Слуги Народу» Юлія Овчинникова у спільній з європейськими колегами статті для міжнародного видання Euobserver.

За її словами, ратифікація дасть нашій країні можливість звертатися за співпрацею та за допомогою до суду згідно з Консультаційним документом прокуратури від 2016 року щодо відбору та визначення пріоритетності справ щодо екоциду, який також є серйозним злочином згідно з національним законодавством України.

Депутати та громадськість впевнені – припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом того, що заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

«Ми раді, що багато країн уже взяли на себе зобов’язання зробити свій внесок у відновлення України. Проте повна відповідальність за збитки має лежати на російській федерації та її лідерах», – заявила Юлія Овчинникова разом з міжнародними колегами.

Розслідування можливих військових злочинів розпочали як генеральний прокурор України, так і головний прокурор Міжнародного кримінального суду менше ніж через тиждень після російського вторгнення. На сьогодні влада щонайменше дюжини інших держав також відкрила розслідування за універсальною юрисдикцією ймовірних військових злочинів в Україні.

Окрім того, у статті зазначається, що Україна залишиться з токсичною екологічною спадщиною для майбутніх поколінь, а повне відновлення від наслідків російської агресії вже зараз буде коштувати 750 мільярдів доларів.

Зазначимо, що серед авторів статті – представники громадськості, наукових установ, депутати європейського парламенту та інших країн, зокрема представники Міжнародного альянсу парламентарів задля визнання злочину екоциду, Green Transparency, Guta Environmental Law Association, МБО «Екологія.Право.Людина», Інституту екологічної безпеки, Комітету з дотримання Орхуської конвенції, кампанії системи Римського статуту та «Парламентарі за глобальні дії», Обсерваторії конфліктів і навколишнього середовища, Інституту демократії Центральноєвропейського університету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy