Юлія Овчинникова: ПАРЄ стурбована мілітаризацією Азовського та Чорноморського регіонів
- 232
ПАРЄ глибоко стурбована ситуацією в Чорному та Азовському морях в Україні. Мілітаризація Азовського та Чорноморського регіонів, включно з морськими портами, може вважатися екоцидом і порушенням міжнародного гуманітарного права.
Про це, під час презентації драфту звіту на засіданні комітету з питань соціальної політики, охорони здоров’я та сталого розвитку ПАРЄ в Парижі, розповіла народна депутатка «Слуги Народу», репортер ПАРЄ на тему «Стратегія РЄ щодо здорових океанів та морів в умовах змін клімату» Юлія Овчинникова.
«Військові операції в морях і навколо них загострили екологічну кризу, спричинивши серйозні дисбаланси в екосистемах», – наголосила вона.
Юлія Овчинникова закликала об’єднати зусилля з іншими міжнародними організаціями, в тому числі в напрямку криміналізації екоциду, та цілісно реагувати на низку прямих і непрямих загроз.
Шляхом до збереження океанів і морів є прийняття Радою Європи відповідної стратегії та забезпечення дотримання прав всюди, а також забезпечення права на здорове довкілля.
«За даними Організації Об’єднаних Націй, океани та моря забезпечують 50% кисню, необхідного для життя, поглинають чверть усіх викидів вуглекислого газу та вловлюють 90% надлишкового тепла, що утворюється цими викидами. Вони є не лише легенями планети, а й найбільшим поглиначем вуглецю та відіграють важливу роль у подоланні зміни клімату. Вони також регулюють клімат планети», – зазначила народна депутатка.
Вона зауважила, що забруднення, підкислення та евтрофікація знищують життя в океанах і морях і шкодять здоров’ю нинішніх та майбутніх поколінь. Також це призводить до дедалі більших екологічних витрат, які одного дня можуть перевищити економічні, технологічні та фінансові можливості країн світу.
«Ми повинні відреагувати та переконатися, що все зроблено для збереження здоров’я морів і океанів у прямих інтересах людства. Нашим завданням є сприйняття кліматичної стійкості, усунення шкоди та збереження морської спадщини для майбутніх поколінь», – наголосила Юлія Овчинникова та вказала, що ціль сталого розвитку ООН має стати пріоритетною.