Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Овчинникова наголосила на важливості збереження біорізноманіття України

  • 94
Юлія Овчинникова наголосила на важливості збереження біорізноманіття України

Територія України є важливою для збереження біорізноманіття, яке має великий потенціал для зростання та підвищення стійкості економіки. Адже, займаючи менше 6% площі континенту, наша країна володіє 35% його біорізноманіття.

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу» Юлія Овчинникова, яка взяла участь у Міжнародному форумі «United for Nature. Agenda for Ukraine».

За її словами, втрата біорізноманіття має серйозні наслідки для бізнесу не лише України, але й всієї Європи. Адже, за даними Програми розвитку ООН більша частина світового ВВП (44 трлн дол.) залежить від природи та екосистемних послуг.

«Біорізноманіття створює значну економічну цінність у вигляді таких екосистемних послуг, як забезпечення продовольством, зберігання вуглецю, а також очищення води та повітря, вартість яких становить понад 150 трлн дол. на рік. Зниження функціональності екосистеми коштує світовій економіці понад 5 трлн дол. на рік у вигляді втрачених екосистемних послуг», – пояснила вона.

Як зазначила Юлія Овчинникова, повернення природи у наше життя – це завдання Європейського Союзу у напрямку збереження природи в рамках Стратегії про збереження біорізноманіття та Європейського зеленого курсу.

Під час своєї доповіді на форумі народна депутатка наголосила на важливості збереження та відновлення біорізноманіття, адже це напряму пов’язано з економічними показниками країни; на важливості збереження та збільшення об’єктів природно-заповідного фонду; необхідності ухвалення законодавчих актів, зокрема, Закону України про території Смарагдової мережі та окреслила питання щодо подолання наслідків впливу війни на довкілля і реєстру збитків.

Нагадаємо, 31 січня у Києві пройшов Міжнародний форум «United for Nature. Agenda for Ukraine». Форум об’єднав представників українських та міжнародних організацій, уряду та парламенту, дипломатичних представництв, міжнародних агенцій, бізнес-спільнот, екологічних активістів, журналістів, лідерів громадської думки для обговорення протидії та оцінки глобального впливу війни на довкілля, а також подальших кроків на шляху України до реалізації кліматичної політики та зеленої трансформації.

Під час панелей форуму учасниками обговорено виклики переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу в рамках зеленого кластера; питання кліматичної політики та джерел фінансування зеленого переходу в Україні; питання збереження та відновлення природних ресурсів та біорізноманіття та інші питання зеленого розвитку України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy