Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Гришина: Українці отримають можливість захищатися від мобінгу й під час дії воєнного стану – Держпраці здійснюватиме відповідні перевірки.

  • 123
Юлія Гришина: Українці отримають можливість захищатися від мобінгу й під час дії воєнного стану – Держпраці здійснюватиме відповідні перевірки.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №11044, який дозволяє проведення в умовах воєнного стану перевірок щодо вчинення мобінгу, тобто принижень та цькування на роботі.

Про це повідомила одна з авторок законопроєкту, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій, заступниця голови парламентської фракції «Слуга Народу» Юлія Гришина.

Парламентарка нагадала, що мобінг є порушенням прав людини у трудових відносинах, яке відбувається через економічний, психологічний тиск і здійснюється з метою приниження людини, звільнення її з роботи тощо.

«Верховна Рада у 2022 році вже ухвалила закон про протидію мобінгу. Однак від початку повномасштабного вторгнення росії було ухвалено закон про окремі особливості регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану, що заборонив провадити будь-які незаплановані перевірки у сфері трудових відносин. Через це закон про мобінг не працює, хоча громадяни звертаються до держслужб зі скаргами, і таких звернень багато», – зауважила Гришина.

За її словами, ухвалений законопроєкт дозволяє Державній службі з питань праці реагувати на звернення громадян щодо мобінгу та виїжджати на перевірки.

Юлія Гришина повідомила, що профільний комітет отримав звернення освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, який наголошує, що в нього велика кількість скарг щодо мобінгу в освітніх відносинах. Державна служба з питань праці підтвердила, що так само отримує велику кількість звернень громадян з приводу мобінгу.

«Тож ухвалення законопроєкту допоможе захистити права українців, яких принижують і цькують на роботі. Такі люди зможуть звернутися до Держслужби з питань праці й отримати захист від неправомірних дій. Сподіваюсь, цей законопроєкт буде швидко ухвалений у другому читанні, адже зараз від мобінгу потерпають і жінки, і чоловіки, представники всіх професій як у державному, так і в приватному секторах», – резюмувала народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy