Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Гришина про проєкт Держбюджету-2022: Освіта – один із головних пріоритетів держави

  • 10075
Юлія Гришина про проєкт Держбюджету-2022: Освіта – один із головних пріоритетів держави

Освіта залишається одним із незмінних пріоритетів для держави. Проєкт головного кошторису країни на 2022 рік орієнтований на інвестиції в людей та майбутнє. Видатки на освіту у ньому складають майже 186 млрд грн, що на 17 млрд більше за попередній рік.

Про це заявила очільниця підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

«Проєкт бюджету на наступний рік передбачає збільшення стипендій, розвиток інклюзивної освіти, розбудову безбар’єрного простору, підвищення зарплат вчителям, створення гідних умов праці для усіх освітян та сучасних умов навчання для дітей. Це свідчить про те, що освіта залишається одним з незмінних пріоритетів для держави, а проєкт бюджету орієнтований на інвестиції в людей та майбутнє», – наголосила народна депутатка.

Зокрема видатки на стипендії для професійної та вищої освіти в наступному році збільшаться на 1,1 млрд гривень і складуть 4,5 млрд гривень. Стипендія у професійних навчальних закладах збільшиться у 2,5 рази, до 1 250 грн. У закладах вищої освіти – у 1,5 рази, до 2000-2500 грн.

Ще 250 млн грн піде на розбудову 50-ти науково-практичних центрів профосвіти. Це на 100 млн гривень більше, ніж цьогоріч.

Що ж до державної підтримки дітей з особливими освітніми потребами, то суми, закладеної у проєкт бюджету на 2022 рік – замало, зазначила Юлія Гришина.

«Лише 504 млн грн закладено на надання державної підтримки дітям з особливими освітніми потребами. Цього замало на рік. Адже у поточному році вже використано близько 800 млн грн, а кількість дітей з ООП лише зростає. Тому я подаватиму пропозиції щодо збільшення цієї субвенції щонайменше до 1,3 млрд грн, як це і закладалося профільним міністерством», – каже вона.

Крім того, Рахункова палата за результатами проведеного аудиту виявила, що погодинна оплата логопедів та інших фахівців наднизька, вартість години необхідно збільшувати мінімум удвічі. А це вже 2,5 млрд, додає Юлія Гришина.

За її словами, важливими особливостями бюджету-2022 стали дві нові субвенції, яких не було раніше: здорове харчування та пожежна безпека у школах. На кожну з них закладено по півтора мільярда гривень.

«Субвенція на здорове харчування передбачає закупівлю нових харчоблоків для шкіл, без яких запровадити систему здорового харчування буде просто неможливо. Друга субвенція містить повний комплекс протипожежних заходів та встановлення сучасного протипожежного обладнання для шкіл, дитячих садочків та місць відпочинку дітей», – повідомила очільниця підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.

Вона також додала, що крім бюджетних коштів Міністерство освіти отримає 200 млн доларів США від Світового банку протягом найближчих п’яти років у рамках проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».

«Це вагома історична подія. Адже фінансування поновилося Світовим банком після багаторічної перерви. За угодою кошти у першу чергу спрямують на розбудову цифрової інфраструктури і цифрових рішень для навчальних закладів України та на підтримку найбільш ефективних з них», – підсумувала Гришина.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy