Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Гришина про освіту під час війни та після неї

Юлія Гришина про освіту під час війни та після неї

Дистанційна школа, західний виш для східного студента, онлайн-платформа раннього розвитку, програми зарубіжних університетів для українців. Освіта під час війни – важке завдання, але ми мусимо його виконати. Як саме – розповідає народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.

«Сьогодні до школи не йдемо». З такого повідомлення у вайбер-чаті для більшості українських школярів почалася війна. Далі були бомбосховища, виснажливі переїзди, чужі кімнати. Більше 200 зруйнованих окупантами шкіл.

Навчатися під «Градами» неможливо. Але й вимушена пауза не може тривати вічно. Що ж робити прямо зараз?

Передусім – рятувати дітей. В першу чергу тих, хто не здатний буде швидко зреагувати на раптову небезпеку. Це діти-сироти, діти з інвалідністю та важкими захворюваннями. Навіть якщо такі діти знаходяться у відносно спокійній області – їх варто вивезти. Коли прилетить перша ракета, буде пізно.

Буквально вчора нам вдалося перевезти 150 київських дітей з інвалідністю через Польщу до Швейцарії. Вони отримають прихисток та належне лікування в Цюриху. Ми продовжуємо співпрацювати з Посольством України в Швейцарії і вже готуємо другу групу дітей до відправки в цю країну.

Евакуації потребують і іноземні студенти в гарячих точках. Загалом під загрозою опинились більше 2 тисяч громадян 27 країн світу – від Туреччини до ПАР, від Саудівської Аравії до Казахстану. Через російські обстріли вони застрягли у Сумах, Чернігові, Маріуполі, Херсоні. Їхню евакуацію через гуманітарні коридори зривала, знову ж таки, Росія.

Але на щастя, в українській освіті працюють справжні герої. Я постійно знаходжуся на зв’язку з ректором Сумського державного університету Василем Карпушею. Він, як капітан, не залишає виш до того, як врятує останнього студента. Після декількох невдалих спроб у вівторок таки вдалося вивезти 1100 іноземних студентів до більш безпечної Полтави.

Зараз ми хочемо запустити схему, при якій студенти вишів з небезпечних регіонів зможуть дистанційно приєднатися до навчальних програм з аналогічних спеціальностей у інших вишах. Для цього перш за все потрібно налагодити комунікацію між ректорами таких вишів. Для студентів з Сум, Маріуполя, Херсона це буде реальний шанс продовжити навчання.

Онлайн-навчання плануємо налагодити і для школярів. Але ми розуміємо, що навчальний процес цього року повноцінним не буде. Тому розглядаємо можливість скасувати державну підсумкову атестацію (ДПА), зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО),  єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг.

Це справді непростий крок. Але дуже необхідний в умовах війни. Наше головне завдання зараз – знизити рівень будь-яких стресів для дітей. А також – залишити їх в Україні, щоб зберегти наш інтелектуальний потенціал.

Дистанційний дитсадок – справа набагато складніша. Але все ж реальна. Мій колега по партії, народний депутат Володимир Воронов створив Mr.Leader

– першу в Україні інноваційну платформу для раннього розвитку дитини.

Проєкт орієнтований на діточок від 2 до 6 років. Там є матеріали та завдання для вихователів і батьків, які не мають педагогічної освіти. Навчальна програма відповідає державному стандарту. На сайті можна знайти розклад для дитини різного віку на кожен день зі всіма необхідними освітніми матеріалами і картинками – понад 100 тисяч авторських ілюстрацій. Онлайн-система допоможе не лише навчати дітей, але й доглядати за ними.

Команда вклала в цей проєкт купу зусиль та коштів, і в мирний час він мав бути комерційним. Але на особливий період автори відкрили безкоштовний доступ до платформи.

Скористатись системою дуже просто. Треба перейти на телеграм канал t.me/mrleader_brand та зареєструватись. Потім – зареєструватись на сайті у якості батьків чи дитячого садочку та обрати вік вашої дитинки. Нарешті, активувати безкоштовний доступ до програми на сайті – і розвивати свою дитину навіть в нинішніх складних умовах.

І не забуваємо: Україна має одного ворога, але безліч друзів. Університети багатьох країн, особливо країн-сусідів, вже пропонують свою підтримку для абітурієнтів та студентів з України, в тому числі йдеться про пільгові освітні програми.

Крім того, наші народні депутати звернулися до урядів іноземних країн з проханням підтримати українських студентів, які на момент війни вже навчалися за кордоном.

Я обов’язково буду повідомляти про ті освітні можливості, які відкриваються дітям та молоді в Україні та за кордоном. Освічені – значить сильні. А сильні завжди переможуть.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy