Юлія Гришина про максимальне навчання офлайн: безпека дітей понад усе
- 47
З початку нового навчального року в Україні близько 65% шкіл працюють в офлайн форматі, а майже 17% – повністю онлайн.
Про це повідомила заступниця голови фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
Вона наголосила, що онлайн – менш якісна освіта. Саме тому перед освітянами з першого дня повномасштабного вторгнення постало завдання створити дітям безпечні умови, аби вони могли навчатися офлайн.
За її словами, наразі більшість учасників освітнього процесу забезпечені укриттями, втім третина їх або не мають, або це не дозволяє безпекова ситуація в регіоні. Робота за цими напрямами триває, і для цього залучаються, зокрема, кошти міжнародних партнерів.
«Виділяють субвенції, шукаються кошти у міжнародних партнерів. Поступово ставляться задачі максимально швидко дійти до тієї системи, коли у кожній школі будуть безпечні умови для навчання офлайн», – зазначила парламентарка.
Вона додала, що в питанні побудови укриттів у навчальних закладах враховується безпекова ситуація в кожному окремому регіоні.
«Якщо говорити про Харків, Миколаїв, Херсон – складні міста, де йдуть важкі обстріли. Тут йде мова про підземні школи. Там укриття не спрацьовують. Дуже мало часу від оголошення тривоги до прильоту ракети. Навчання в таких умовах неможливе навіть з укриттями. Навчатися в укриттях непросто, але це єдиний спосіб дозволити дітям у небезпечних регіонах навчатися в офлайн-режимі, – резюмувала Юлія Гришина.
Також важливо, уточнила народна депутатка, щоб більшість укриттів, які будують «із нуля», були облаштовані так, щоб там можна було повноцінно проводити навчальний процес. Втім таке можливо далеко не у всіх закладах освіти.
«За даними Державної служби якості освіти тільки третина закладів освіти в Україні продовжують навчати дітей, коли вони знаходяться в укриттях. Інші не можуть собі такого дозволити, бо немає відповідних умов. Це, звичайно, впливає на якість навчання, на успішність наших дітей», – підсумувала очільниця освітнього підкомітету.