Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Гришина: Полтавщина може стати пілотним регіоном для підвищення зарплат медикам в освіті

  • 8527
Юлія Гришина: Полтавщина може стати пілотним регіоном для підвищення зарплат медикам в освіті

У громадах Полтавської області планують реалізувати пілотний проєкт для підвищення заробітних плат медикам, які працюють в освітніх закладах.

Про це повідомила народна депутатка від «Слуги Народу», членкиня Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина після наради у Полтаві. У нараді взяли участь міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, народні депутати від «Слуги Народу» Олексій Устенко, Анастасія Ляшенко, Марина Бардіна, Андрій Боблях, а також голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

«Указом Президента Володимира Зеленського зарплати медикам у 2022 році суттєво підвищено. Відтепер медсестра отримує мінімум 13500 грн, лікар – мінімум 20000 грн. Але указ стосується лише закладів охорони здоров’я», – пояснила вона.

Тим часом, підкреслила депутатка, у школах, дитсадках та вишах працюють такі ж медичні фахівці, як і в лікарнях. При цьому їхня зарплата суттєво нижча. Наприклад, медсестра школи #3 в Лубнах, з якою спілкувалися учасники наради, отримує лише 6800 грн на місяць.

Як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, під час пілотного проєкту буде відпрацьовано декілька моделей підвищення зарплат медикам в освіті.

Перша модель – фінансування зарплат медиків в освіті через НСЗУ. В цьому випадку потрібно додатково обговорити функціонал таких працівників.

Друга модель – пошук можливостей для підвищення зарплат медпрацівникам в освіті без зміни джерел фінансування.

«Хотілося, щоби ми в Полтаві промоделювали, через деякий час подивились на результати – і певним чином масштабували на всю країну», – сказав Віктор Ляшко.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет нагадав, що зараз медпрацівники шкіл та дитсадків фінансуються з місцевих бюджетів, а медики у вишах – зі спецфонду держбюджету.

«Ми готові підтримати цю ініціативу, взяти участь в пілотному проєкті», – заявив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Учасники наради домовилися, що протягом місяця громади Полтавщини напрацюють прийнятний для них варіант вирішення питання.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy