Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Гришина пояснила, чому мобінг негативно позначається на розвитку економіки

  • 522
Юлія Гришина пояснила, чому мобінг негативно позначається на розвитку економіки

Ухвалення законопроєкту №5748 про протидію мобінгу є важливим як для громадян, які повинні працювати в сприятливій та доброзичливій атмосфері, так і для держави, оскільки цькування негативно позначається на розвитку економіки країни.

Про це в проєкті #ЯкТамВоно розповіла народна депутатка від фракції «Слуга Народу», Голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.

«Мобінг – це діяння роботодавця, або окремих членів трудового колективу, які спрямовані на приниження честі, гідності, ділової репутації працівника. Діяння здійснюються системно у формі або психологічного, або економічного тиску на людину. Проявляється це у створенні ворожої, агресивної поведінки, внаслідок якої людина страждає, втрачає кваліфікацію, і може втратити роботу або здоров’я. І, на жаль, трапляються випадки, які закінчуються самогубством», – пояснила вона.

Народна депутатка зазначила, що поняття мобінгу вводиться у Кодекс законів про працю України, в Закон України «Про колективні договори та угоди» та в Кодекс про адміністративні правопорушення.

«За мобінг законопроєктом передбачена адміністративна відповідальність у формі штрафу, або громадських робіт. У разі повторного застосування мобінгу, розмір штрафу збільшуватиметься», – наголосила Юлія Гришина.

Представниця «Слуги Народу» зазначила, що довести факт мобінгу можна за допомогою аудіо та відеофіксації. Після цього працівник повинен звернутися до Державної служби з питань праці, яка ініціює перевірку з виїздом на підприємство. У разі встановлення факту мобінгу, справа направляється до суду.

«У разі доведення факту мобінгу, працівник має право на моральну компенсацію. Також законодавство передбачає звільнення недобросовісного працівника, або роботодавця у випадку доведення факту мобінгу з його боку», – резюмувала Юлія Гришина.

Нагадаємо, у проєкті політичної партії «Слуга Народу» #ЯкТамВоно, партійці коротко і по суті відповідають на важливі питання сьогодення. Долучайтеся до переглядів на сторінках у соціальних мережах партії за хештегом #ЯкТамВоно.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy