Юлія Гришина: Керівники навчальних закладів мають брати на себе відповідальність та ухвалювати швидкі рішення
- 743
В умовах війни керівники навчальних закладів мають брати на себе відповідальність, аби захистити учнів, студентів та викладачів зберегти інтелектуальний потенціал України та продовжити навчальний процес.
Про це розповіла у своїй колонці на Цензор.нет народна депутатка «Слуги Народу», голова підкомітету з питань вищої освіти комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
«Від ваших швидких рішень, від вашої готовності брати на себе відповідальність залежить доля багатьох людей – а також, без перебільшення, доля майбутньої України», – наголосила вона.
Так, наприклад, зруйновані виші Харкова або Маріуполя неможливо відбудувати миттєво. Але їхні студенти повинні продовжити навчання. Тому держава працює над вдосконаленням систем онлайн-навчань і академічної мобільності всередині країни, додала Юлія Гришина.
Саме тому наразі стала актуальнішою проблема об’єднання вишів через руйнування навчальних корпусів східних та північних університетів.
«В Україні 281 виш, і це відверто забагато. Хоча б тому, що далеко не всі з них забезпечують належну якість освіти. Великі університети, відомі на всю країну, можна тимчасово евакуювати у відносно безпечні регіони. Така практика існувала ще у 2014 році. Наприклад, Донецький державний університет успішно працює у Вінниці. Але без об’єднання вишів не обійтися. Наше завдання – зробити цей процес максимально сприятливим для студентів та викладачів», – підсумувала народна депутатка «Слуги Народу».