Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Гришина: Чому українцям важливо знати про мобінг та відповідальність за нього

  • 77
Юлія Гришина: Чому українцям важливо знати про мобінг та відповідальність за нього

Більшість українців не знає, що в нашій державі передбачається кримінальна відповідальність за мобінг. Цим зумовлена маленька кількість звернень з боку людей, які постраждали від цього. Про це зазначила народна депутатка «Слуги Народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

«Досі є багато українців, які не знають, що таке мобінг. Це економічне або психологічне приниження, насильство, яке відбувається на роботі. Ще менше людей знають, що такі дії заборонені та за них передбачена відповідальність», — пояснила Юлія Гришина.

Народна депутатка розповіла, що у 2022 році Верховна Рада ухвалила закон про мобінг, який передбачає відповідальність за нього. Проте свої корективи внесло повномасштабне вторгнення рф.

«З початком вторгнення у нас з’явилися нові закони щодо регулювання трудових відносин, оскільки з’явилися окуповані території або ті, на яких ведуться бойові дії. Закон заборонив усі позапланові перевірки трудових відносин. У тому числі перевірки на мобінг», — пояснила Юлія Гришина.

Парламентарка також наголосила, що невелика кількість звернень працівників щодо мобінгу зумовлене тим, що абсолютна більшість українців не знає цього терміну і не в курсі, що може захищатися від цього явища у правовому полі.

«Тільки 553 звернення надійшло до державної служби з питань праці. Мало українців знають, що таке мобінг, що він є забороненим. Ще менше знає, що може діяти в законному руслі, щоб протидіяти цьому. Тобто 553 звернення за один рік — це ті, хто ознайомлений з цією процедурою і вони звернулися. Насправді таких випадків величезна кількість», — поінформувала Юлія Гришина.

Вона нагадала, що в усіх країнах Євросоюзу за мобінг передбачається кримінальна відповідальність.

«Це дуже небезпечне явище. Ми по всьому світі спостерігаємо самогубства та складні ситуації на роботі, які негативно впливають на діяльність підприємства. Потім це впливає на економічні показники країни. Тому з мобінгом борються усі демократичні держави світу», — резюмувала Юлія Гришина.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy