Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Їдь, дивись, їж: Євгенія Кравчук про три складові успішного туризму

Їдь, дивись, їж: Євгенія Кравчук про три складові успішного туризму

Як доїхати, що подивитися, де поїсти та зупинитися на ніч – прості питання, які хвилюють кожного туриста. Але саме вони визначають, чи сподобається їм подорож та чи повернуться вони вдруге. Якщо відповідати на ці питання стане просто, Україна буде в рази привабливішою для туристів, впевнена заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Детальніше пояснює на прикладі Тернопілля.

Я родом із Тернопільщини. Часто друзі та знайомі, котрі їдуть сюди на вікенд, питають мене: що подивитися? Починаю розповідати про 34 замки, печери, найбільший рівнинний водоспад України, сплави по Дністерському каньйону, про Зарваницю, костели та десятки інших крутих локацій Тернопілля. Про більшість із них багато хто навіть не чув.

Тернопільщина має величезний нереалізований потенціал, який ми повинні перетворити на історію успіху і потужний бренд. Я виокремила 3 необхідних складових для цього: як зручно доїхати, що подивитися і як витратити гроші (де зупинитися, поїсти та розважитися).

Про них розповідала під час круглого столу «Мандруй Україною. Тернопілля», де ми з народними депутатами, місцевою владою, Міністерством культури та представниками галузі обговорювали розвиток туристичної привабливості Тернопільщини під час поїздки областю. І тепер хочу розповісти вам.

Як доїхати?

Велике будівництво

У цьому напрямку першочерговою має бути допомога держави. Вона є і дуже активна. Я про Велике будівництво: вже зроблена дорога М-19, яка фактично об’єднала туристичні перлини Тернопільщини від Півночі до Півдня.

До Кременця, Збаража, Тернополя, Теребовлі, Чорткова та Заліщиків тепер можна дістатися швидко і комфортно. Ми впевнилися в цьому особисто, об’їхавши всі ці точки. А ще донедавна, починаючи з 90-х років, ці дороги ніколи не були нормальними.

Аналогічна історія була з дорогою від Тернополя через Бережани до меж Івано-Франківської області. Та у квітні ремонт почався і там.

Залізниця

З Києва до нас 600 кілометрів. З Харкова ж, приміром, ціла тисяча. Тому подорожі на авто має бути зручна залізнична альтернатива. Маю приємні новини: з нового сезону потяг Рахів-Київ курсуватиме за зручнішим графіком і прибуватиме на Тернопілля не вночі, а вранці. Впевнена, що навіть такі точкові, але адресні речі, впливають на потік гостей.

Що подивитися?

Велика реставрація

Руїни можуть бути цікавими туристові тільки один раз. Потім хочеться дивитися на історичні об’єкти, про які дбають. Цим, на жаль, донедавна ніхто не займався. Та вже цьогоріч завдяки президентській програмі «Велика реставрація» буде відновлено щонайменше 22 об’єкти по всій країні.

Тернопільщина теж потрапила до списку: у Збаразькому замку планується капітальний ремонт і реставрація перехідного мосту та ескарпових стін до замку, а в Чортківському – облаштування консерваційного даху замку.

Як формували список об’єктів на реставрацію

Хочу наголосити, що гроші – не подарунок, а інвестиція держави у туристичну привабливість регіону. Та одразу відповім критикам, обуреним, чому у список Великої реставрації потрапили саме ці об’єкти.

По-перше, вони подбали про необхідну проєктно-кошторисну документацію – її наявність була обов’язковою умовою для участі у програмі. По-друге, у списку могли опинитися лише ті об’єкти, що перебувають на балансі Міністерства культури. Замки у Збаражі та Чорткові саме з таких.

Велику реставрацію – в громади

Ми розуміємо, що багато цінних пам’яток перебуває у комунальній власності громад. Тому з колегами зареєстрували законопроєкт №5551-2, який дозволить державі через субвенції охопити проєктом «Велика реставрація» не лише державні пам’ятки, а й ті, що перебувають у комунальній власності.

Окремий орган для розвитку туризму

Крім Великої реставрації хочу відзначити створення Державного агентства розвитку туризму України. Саме разом із ДАРТ ми працювали над оновленням туристичного законодавства. Тепер агентство працює над розробкою нового туру Тернопільщиною, складає захопливі туристичні маршрути областю та планує запрошувати у мандрівку блогерів і лідерів думок, які популяризуватимуть #МандруйУкраїною на своїх сторінках у соцмережах.

Де витратити гроші?

І нарешті третя важлива умова, без якої регіон не може стати туристично привабливим. Мандрівнику потрібно десь зупинитися, десь поїсти, знайти додаткові розваги та атракції крім базового списку must-visit.

У цьому напрямку мають співпрацювати бізнес і місцева влада. Громадам потрібні власні маркетингові стратегії. Буклети, туристичні маршрути, проморолики, об’єднання в кластери – все це підсилює їхню туристичну привабливість.

Туристичні кластери

Нещодавно 6 громад Тернопільщини об’єдналися у туристичний кластер «Тепле Поділля», який охопить майже весь південь області з центром у моєму рідному Чорткові. До підписання меморандуму долучилися Борщівська, Скала-Подільська, Бучацька, Заліщицька, Більче-Золотецька та Мельнице-Подільська громади, а також Тернопільська ОДА.

Навіщо потрібен туристичний кластер? По суті це один цілісний туристичний продукт, який об’єднує переваги кожної з громад. Адже десь є костел, десь – зручне місце для ночівлі, десь – водоспади та печери.

Ще одним яскравим прикладом активного розвитку туризму для мене стала Теребовлянська громада. Тут створили власний Туристично-інформаційний центр зі зручним сайтом. Там я можу спланувати кожен свій крок під час подорожі: де поїм, де зупинюся на ніч, які пам’ятки побачу, де куплю сувеніри, візьму велосипед на прокат і скільки витрачу на додаткові розваги.

Фішкою громади може стати і креативний підхід. Наприклад, у Теребовлі звичайні екскурсії замком перетворюють на захопливе шоу –  туристів водять на замкову гору вночі зі смолоскипами.

Їжа

І наостанок про найсмачніше – в буквальному сенсі. Зараз в Україні справжній бум на крафтові продукти. Багато як виробників, так і охочих спробувати їхню продукцію.

Наш круглий стіл відбувся у Збаразькому замку, де ми зібрали локальних виробників крафту. Виявилося, що на Тернопільщині вирощують равликів, роблять вино, сидр, пиво, яблучні чіпси та сири. І що ви думаєте? На дегустації було ніде ногою ступити! Очевидно, їжа – це ще один туристичний магніт. І громади мають використовувати його потужність на максимум.

Зміни на різних рівнях – починаючи з нового туристичного законодавства та державних програм і завершуючи класним досвідом кожного окремого туриста – це запорука того, що сфера туризму в Україні зможе сягати 10% ВВП. Як це є у багатьох розвинених країнах. Тернопільщина може показати приклад решті областей.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy