Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Євросадочки: Володимир Воронов про ранній розвиток дитини

Євросадочки: Володимир Воронов про ранній розвиток дитини

Навіщо віддавати дитину до садочка якомога раніше, чому зараз не всі можуть це зробити та як виправити ситуацію, розповідає голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов.

Учні, які потрапили до престижних шкіл, проводили більше часу у садочку, ніж їхні менш успішні однолітки. Про це свідчать дані Міжнародної програми з оцінки освітніх досягнень школярів PISA. Отже, чим раніше до садочка – тим кращий результат.

В Україні дитсадки, окрім сімейного типу, не приймають дітей віком до 1 року. Але ми пропонуємо законодавчо закріпити можливість відвідування садочка із 2 місяців і створити для цього всі необхідні умови. Саме над цим зараз працює парламентська робоча група підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій. Наша мета – розробити новий законопроєкт «Про освіту дітей раннього та дошкільного віку».

У ньому ми пропонуємо врегулювати питання сертифікації педагогів у дитячих садочках, оновити механізми фінансування дошкільної освіти та стимулювати розвиток мережі дитсадків усіх форм власності.

У цьому напрямку важливо заохочувати державно-приватне партнерство. Це дозволить розв’язати проблеми дошкільної освіти, зокрема нестачу місць у дитсадочках, не тільки коштом держбюджету, а й можливостями приватного капіталу. Достатньо забезпечити рівні та прозорі умови для роботи садків усіх форм власності, й процес зрушить з місця.

Перш за все на рівні закону маємо закріпити заборону на зміну цільового призначення приміщень, спроєктованих для садочків, а також спростити оренду приміщень державної та комунальної форми власності для роботи дитсадків.

Для цього ми пропонуємо забезпечити вільний доступ до інформації про наявність і використання приміщень з освітнім призначенням: Фонд держмайна відкриває дані до переліку нерухомості у державній власності, те ж робить із переліком комунальної нерухомості місцева влада. Це допоможе уникнути ситуації, коли у місті є черга до дитсадків, і водночас є порожні приміщення, які можна обладнати для роботи садочків.

Наступний крок – можливість оренди приміщень для відкриття дитсадка без проведення аукціону. Зараз таке право є тільки у держустанов, релігійних організацій, дипломатичних представництв. За умов дефіциту місць ця норма має стосуватися й дошкільних закладів.

Водночас маємо надати власникам садочків можливість підписувати договори оренди без нотаріального оформлення. Це прискорить і здешевить процедуру, бо зараз усі такі договори строком понад 5 років обов’язково потрібно оформляти у нотаріуса.

Більше того, ми пропонуємо продовжувати договір оренди також без аукціону, а сумлінним орендарям дати переважне право укладати договір оренди на новий термін. Це важливо, оскільки садок – довготривалий проєкт, засновнику потрібна гарантія, що через кілька років роботи він не втратить приміщення.

Запобіжником може стати норма про 15-річний мінімальний термін оренди приміщень під дитячий садок. Також ми пропонуємо зобов’язати власника приміщення заздалегідь попереджати про розірвання договору – за 12 місяців до початку наступного навчального року.

Можливо, варто передбачити й часткову компенсацію з держбюджету орендарям приватної власності, які відкривають дитячий садок, а також знизити їм орендну плату за землю та вартість комунальних послуг. Тобто створити рівні умови для розвитку дошкільних установ усіх форм власності.

Одним зі стимулів такого розвитку стане повноцінне впровадження у сфері дошкільної освіти принципу «гроші ходять за дитиною». Це дасть батькам можливість обирати для малюка будь-який садок, зокрема й приватний.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy