Європейські підходи до цивільного захисту населення: в Україні створять центри безпеки та реєстр укриттів
- 83
Законопроєкт № 11345, який парламент проголосував у 1-му читанні, розроблений для гарантування максимальної безпеки населенню та спрощення роботи ДСНС.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», один із ініціаторів законопроєкту, голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.
За його словами, вже давно існувала нагальна потреба щодо удосконалення законодавства у сфері цивільного захисту населення, відповідно до європейських норм та враховуючи реалії воєнного часу.
Серед нововведень законопроєкту – створення центрів безпеки – спеціалізованих об’єктів інфраструктури для декількох екстренних служб, та класів безпеки у школах. Парламентар пояснив, що для цього необхідно врегулювати питання повноважень органів місцевого самоврядування, зокрема в частині фінансування центрів безпеки, що обіцяють зробити до 2-го читання у сесійній залі.
Документ також передбачає збільшення кількості та облаштування захисних споруд, удосконалення чинної системи цивільного захисту на випадки надзвичайних ситуацій – пожеж, повеней, техногенних аварій, зокрема, розмежування повноважень між Міндовкіллям, Держводагентством та ДСНС в частині паводків; створення механізму координації діяльності за європейськими угодами тощо.
«Якщо цей законопроєкт запрацює у тому вигляді, у якому ми його пропонуємо до 1-го і 2-го читання, він забезпечить значне розширення фонду захисних споруд цивільного захисту, тобто укриттів, протирадіаційних укриттів, інших захисних споруд», — резюмував голова екологічного комітету.
Парламентар додав, що це черговий комплексний законопроєкт, який передбачає внесення великої кількості змін у підзаконні нормативні акти.