Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку європейського та євроатлантичного курсу України

  • 405
Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку європейського та євроатлантичного курсу України

15 червня 2023 року Європарламент ухвалив важливу Резолюцію на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень та сталої відбудови України. Про це повідомила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Ініціював та подав резолюцію стосовно сталої відбудови та інтеграції України до євроатлантичної спільноти євродепутат Петрас Ауштревічус, який є співголовою Контактної групи між політичною групою Renew Europe Group та фракцією «Слуга Народу».

«У резолюції Європарламент вчергове підтвердив важливість інтеграції України до ЄС і НАТО та закликав Європейську Раду та Єврокомісію визначити чіткий шлях для початку переговорів про вступ до ЄС вже цього року. Також резолюція закликає до поступової інтеграції України до єдиного ринку ЄС та галузевих програм включно з доступом до фондів ЄС у відповідних сферах», – сказала Шуляк.

Вона наголосила, що європарламентарі висловили незмінну та непохитну підтримку народу України, вчергове рішуче засудили неспровоковану, незаконну та невиправдану агресивну війну росії проти України та підтвердили свою рішучість продовжувати підтримувати Україну.

«Серед важливих пунктів резолюції – засудження руйнування росією Каховської дамби 6 червня 2023 року, яке спричинило екологічну катастрофу та екоцид в Україні, що вважається воєнним злочином. Також Європарламент висловив занепокоєння ситуацією на Запорізькій АЕС, незаконно окупованій та контрольованій російською федерацією», – констатувала заступниця голови фракції «Слуга Народу».

Шуляк додала, що у Європарламенті розглядають питання відбудови України як один з пріоритетів.

«Європарламент закликав пов’язувати відбудову України з її підготовкою до вступу в ЄС і поточними внутрішніми реформами, проводити процес відбудови відповідно до принципів «будувати краще, ніж було» та цілей Європейського зеленого курсу, а також активно залучати громадянське суспільство, регіональну владу, молодь та інші соціальні групи до процесу відновлення України», – наголосила очільниця «Слуги Народу».

Окремою темою резолюції став євроатлантичний курс України та безпекова ситуація.

«Європарламент визнав – українська армія довела, що є однією з найбільш загартованих і досвідчених армій світу та успішно зупиняє російську агресію. Також євродепутати наголосили на значному внеску України в безпеку євроатлантичного регіону та відмітили захист його цінностей», – додав народний депутат від «Слуги Народу», перший заступник голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Вадим Галайчук.

Зокрема резолюція фіксує, що інтеграція України до НАТО та ЄС посилить регіональну та глобальну безпеку в регіоні. Документ закликає союзників по НАТО виконувати свої зобов’язання стосовно членства України в Альянсі.

Нагадаємо, Контактну групу між політичною групою Європарламенту Renew Europe Group та фракцією «Слуга Народу» створили у лютому 2023 року задля посилення міжфракційної двосторонньої координації та спільної роботи над пріоритетними напрямками для України. Зокрема це стосується посилення військової допомоги, санкційного тиску та пришвидшення євроінтеграційного та євроатлантичного поступу України. Співголовами є двоє євродепутатів – Петрас Ауштревічус та Наталі Луазо, а також двоє депутатів Верховної Ради України – представники фракції «Слуга Народу» Вадим Галайчук та Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy