Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Євгенія Кравчук: Україна і світ працюють над механізмом притягнення рф до відповідальності за геноцид, зокрема й культурний

  • 73
Євгенія Кравчук: Україна і світ працюють над механізмом притягнення рф до відповідальності за геноцид, зокрема й культурний

Як протидіяти знищенню росією української культурної ідентичності, як захистити культурну спадщину, як притягнути рф до відповідальності та добитися справедливості? Ці та інші питання порушували учасники міжнародної конференції «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України», організованої до 70-річчя ухвалення Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту (1954 рік).

Про це повідомила заступниця голови парламентської фракції «Слуга Народу», членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук, яка долучилась до заходу.

Станом на зараз, акцентувала вона під час виступу, рф передала до своїх державних фондів майже 2 млн вкрадених українських обʼєктів.

Як наголосила парламентарка, росія вчиняє де факто культурний геноцид на українських територіях: знищує архіви, вивозить цінності, прицільно бʼє по нашій культурній спадщині, проводить розкопки та дослідження на тимчасово окупованих територіях, змінює підручники історії та навчальні плани тощо.

«Тому для подальшого судового розгляду на міжнародному рівні та отримання репарацій ми маємо насамперед працювати разом. Правоохоронці і культурна сфера. Слідкувати за міжнародними ринками та аукціонами, де росіяни продають нашу культурну спадщину. Також дуже важливо максимально цифровізувати цей напрям, працювати над реєстрами. Все повинно бути задокументовано. Ця робота тільки починається», – наголосила Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy