Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Євгенія Кравчук розповіла, чому для України важливо запровадити електронні реєстри у сфері культури

  • 219
Євгенія Кравчук розповіла, чому для України важливо запровадити електронні реєстри у сфері культури

В Україні запроваджують електронні реєстри для обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями.

Верховна Рада в цілому ухвалила відповідний законопроєкт №8024.

«Буде запроваджено електронні реєстри для обліку культурної спадщини та культурних цінностей України. Будемо надалі співпрацювати з Міністерство культури та інформаційної політики України, щоб частина інформації у цих реєстрах (яку безпечно відкривати) стала доступною для громадськості, і кожен міг дізнатися про цікавинки своєї області, міста чи села, для повернення цінностей», – сказала співавторка документа, заступниця голови фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.

Також з’являються юридичні механізми для управління державним майном, закріпленим за закладами культури (взимку, наприклад, є гостра потреба поділитися генераторами, якщо у когось із закладів є зайвий), зауважила Євгенія Кравчук.

Загалом відбудуться такі оновлення:
✅ впроваджуються електронні реєстри у сфері культури, зокрема для обліку культурної спадщини та культурних цінностей України. Забезпечення їх ведення покладається на ЦОВВ, який забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв;
✅ Кабінет Міністрів набуває повноважень щодо прийняття рішення про проведення експерименту зі створення, впровадження і ведення електронних реєстрів у сфері культури;
✅ надається можливість безоплатно передавати майно, що не забезпечує статутну діяльність державного або комунального закладу культури, іншому державному або комунальному закладу культури.

«Ми зробили важливу справу, адже відомості з реєстрів дадуть нам змогу бути сильнішими у спорах щодо повернення в Україну вкрадених культурних цінностей», – підсумувала Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy