Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Євгенія Кравчук про книжкові сертифікати в Дії та субсидії для книгарень

  • 83
Євгенія Кравчук про книжкові сертифікати в Дії та субсидії для книгарень

Державна допомога на придбання книг через Дію та спрощення процедури надання субсидій книгарням за оренду приміщень. Українська книжкова галузь отримає нові стимули для розвитку, завдяки законопроєкту №11251 щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг.

Про це повідомила співавторка законопроєкту, заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук. 

За її словами, аби інструменти підтримки книжкової галузі запрацювали, у законопроєкт були внесені відповідні напрацювання.

«Йдеться про визначення законодавчих засад реалізації програми надання громадянам України державної допомоги на придбання книг. Зокрема передбачили, що це можна буде зробити через Дію протягом року від 18-річчя (для цієї категорії – вже у 2024 році) або народження дитини (після завершення воєнного стану)», – зазначила Євгенія Кравчук.

Крім того, як повідомила народна депутатка, книгарням спростять процедуру надання субсидій за оренду приміщень.

«У законопроєкті узгоджені норми із нормами Закону України «Про видавничу справу» в частині визначення витрат, які відшкодовуються розповсюджувачам видавничої продукції (книжкової продукції) — сума субсидії буде визначатися за розміром вже сплаченої оренди за попередній місяць. Сама субсидія надаватиметься щоквартально», – розповіла Євгенія Кравчук.

Парламентарка уточнила: розповсюджувачі книжкової продукції подаватимуть підтверджені копії необхідних документів для отримання свідоцтва відповідності та субсидій. Також для отримання державної підтримки вони повинні надати копію договору оренди, в якому чітко зазначено, що приміщення використовується як книгарня.

«Законопроєктом передбачений перелік документів, які подаватимуться розповсюджувачем видавничої продукції для отримання свідоцтва про відповідність та до Українського інституту книги. Для отримання державної субсидії можна буде подавати належним чином засвідчені копії документів. Також необхідно буде надати копію договору оренди, в якому має бути вказане цільове призначення, а саме: книгарня», – пояснила Євгенія Кравчук.

Відповідно до законопроєкту, термін розгляду заяв Українським інститутом книги про надання державної субсидії становитиме 10 днів, а заявників повідомлятимуть про результати їх розгляду впродовж 5 днів.

Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує парламенту ухвалити законопроєкт №11251 за основу і в цілому.

«Впевнена, ефект від реалізації ініціативи відчують всі ланки: від видавця до читача. Наступний крок — у сесійній залі», – підсумувала Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy