Євгенія Кравчук пояснила, що передбачають ухвалені резолюції ПА ОБСЄ стосовно України
- 339
На черговій сесії ПА ОБСЄ прийнято три важливі резолюції щодо України, у яких йдеться про створення міжнародного трибуналу для розслідування воєнних злочинів на території України, звільнення рф тимчасово окупованих територій, механізм виключення росії з ОБСЄ, а також про безпеку журналістів у зоні воєнного конфлікту та гуманітарні наслідки війни.
Про це розповіла заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця члена Постійної делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ Євгенія Кравчук, коментуючи підсумки сесії Асамблеї.
«Нинішня сесія ПА ОБСЄ щодня була присвячена Україні та війні росії проти України. Разом з нашими колегами вдалось ухвалити три важливі резолюції, перша і головна з них – «Агресивна війна російської федерації проти України та її народу, що також становить загрозу всьому регіону ОБСЄ». Це спільний документ, у якому ми поєднали тексти нашої делегації, делегації з США та Литви», – розповіла вона.
Зокрема, у документі країни-члени ОБСЄ закликають створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал.
«Це дає можливість українському МЗС, Мін’юст мати додаткові аргументи в перемовинах щодо створення міжнародного трибуналу, який судитиме росіян за воєнні злочини, які вони вчиняли в Україні. Наразі понад 21 тис. воєнних злочинів зафіксовано на тих територіях, до яких ми маємо доступ», – повідомила народна депутатка «Слуги Народу».
Також серед пунктів резолюції – механізм позбавлення повноважень делегації держави-учасниці, яка порушила суверенітет та територіальну цілісність іншої держави-учасниці. Тобто у разі ухвалення такого рішення, вже восени росію можуть виключити з організації.
Водночас Парламентська асамблея вимагає негайно та повністю вивести війська, відновити територіальну цілісність України, засуджує примусове переміщення громадян України на територію рф, визначаються злочини росії як воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Окрім того, засуджується створена росіянами продовольча криза, знищення та викрадення культурної спадщини.
«Стурбованість викликало і знищення та викрадення об’єктів культурної спадщини, які належать українському народові. росіяни крадуть експонати цілеспрямовано», – зауважила член української делегації.
Ще дві резолюції стосуються питань безпеки журналістів у зоні воєнного конфлікту, а також гуманітарних наслідків війни, зокрема впливу безпекових загроз під час війни на життя людей та громадського суспільства.