Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Євгенія Кравчук: Кошти, закладені цього року в бюджет, дозволять видавцям надрукувати 1-1,5 млн нових книг

  • 67
Євгенія Кравчук: Кошти, закладені цього року в бюджет, дозволять видавцям надрукувати 1-1,5 млн нових книг

Держава інвестує в молодь, зокрема запровадивши книжкові сертифікати, на які 18-річні українці зможуть придбати книги. До завершення дії воєнного стану лише ця категорія громадян отримуватиме сертифікати, а далі їх видаватимуть батькам при народженні дитини. Цього року на друк нових книжок у бюджеті виділено близько 370 млн грн.

Про це розповіла народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, яка була однією зі співавторок ініціативи книжкових сертифікатів.

«Якихось обмежень, що це має бути український автор, перекладна література чи підручник, немає. Єдине обмеження – це має бути легально видана книга саме українського видавництва та українською мовою. Зважаючи на цінові категорії, можна буде придбати від 1 до 6 книг. Ті кошти, які закладені вже цього року в бюджеті, дозволять видавцям надрукувати від мільйона до півтора мільйона нових книжок. Ідеться про суму близько 370 млн грн», – розповіла парламентарка.

За її словами, згідно з дослідженнями, за 2023 рік українці почали читати вдвічі більше.

«Це дуже хороший знак, адже це не лише розвиток, інвестиція в себе, а й частина ментального здоров’я людини. Показово, що на так звану «ковідну тисячу» українці найчастіше купували саме книги. Тоді наша видавнича сфера – автори, видавці, ілюстратори, друкарні тощо – отримала близько мільярда гривень», – нагадала народна депутатка.

Як зазначила Кравчук, державна підтримка також стимулює конкуренцію між видавництвами. Водночас запроваджуються державні субсидії з відшкодування оренди приміщень книгарень.

«Книгарні – це більше ніж просто полички із книжками. Це місця, де люди можуть прийти та познайомитися з автором, випити кави, соціалізуватися і морально відпочити. Ми бачимо, що в Україні відкриваються книгарні, на це є попит, хоча нам ще далеко до рівня, наприклад, Польщі», – наголосила Євгенія Кравчук.

Нагадаємо, що з 1 липня українці, які досягли 18-річного віку, завдяки державній допомозі отримали можливість придбати книжки на суму 908 грн. Сертифікат можна отримати в застосунку «Дія» та купити на нього друковані, електронні, аудіокниги чи видання шрифтом Брайля.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy