Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Євгенія Кравчук про роботу з дому за новими правилами

Євгенія Кравчук про роботу з дому за новими правилами

З початком карантину багато українських компаній залишили офіси та перейшли на роботу з дому. Втім, законодавчо дистанційна праця в нас досі не врегульована. Що зміниться після ухвалення законопроєкту № 4051, розповідає Євгенія Кравчук, заступниця голови фракції «Слуга Народу» та одна з його ініціаторок.

Я пишу цю колонку з ноутбука, який під час карантину став моїм головним інструментом роботи. Тут у Гугл Доксах – нові законопроєкти, в Зум-конференціях – засідання комітету, по Скайпу – інтерв’ю телеканалам. Якби для голосування не потрібна була фізична присутність в залі Верховної Ради, народні депутати, як і десятки тисяч українців, могли би працювати повністю дистанційно.

І поки ми з вами відкриваємо для себе всі переваги діджиталізації у дистанційній роботі, вона досі регулюється радянськими актами 80-90-х років. Наприклад, «Положение об условиях труда надомников, утвержденное постановлением Государственного комитета СССР по труду и социальным вопросам и Секретариата ВЦСПС от 29.09.1981». Очевидно, вони застарілі і не відповідають сучасним викликам на ринку праці.

За даними аналітичної компанії Factum Group, під час карантину 36% українців перейшли на роботу з дому. А майже 6 із 10 робітників продовжували ходити на роботу. Одна з причин цього – відсутність налагодженої системи віддаленої роботи в самій компанії. Законопроєкт № 4051, який ми з колегами по парламенту зареєстрували 4 вересня, виправить ситуацію.

Він вносить зміни до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці» та передбачає наступне:

1. З’являться два самостійних види роботи.

Дистанційна – ви самі обираєте місце роботи та ваш графік, самі відповідаєте за забезпечення необхідних умов праці на ньому.

Надомна – ви працюєте за узгодженим графіком, ваше місце роботи є фіксованим і ви не можете його змінити без погодження з керівником. Повинна бути зона для виконання роботи та всі необхідні технічні засоби.

2. Бюрократичні процедури – в онлайні.

Ознайомитися з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором  та іншими документами роботодавця можна буде в електронній формі. А про вимоги щодо охорони праці – послухати по відеозв’язку.

3. Дистанційну роботу можна поєднувати з роботою у звичайному режимі.

Графік «комбінованої» роботи роботодавець погоджує з працівником і закріплює в трудовому договорі про дистанційну роботу. До речі, при укладанні такого договору роботодавець матиме право отримати інформацію, де проживає або де виконуватиме роботу працівник. Це потрібно, щоб мати можливість гарантувати безпеку співробітника.

4. Дистанційна робота для батьків.

Працівник, який має дитину віком до 3 років, може працювати дистанційно, поки дитині не виповниться 6 років. Але за умови, якщо роботу можливо виконувати віддалено, а роботодавець має для цього ресурси та засоби.

5. Переведення на гнучкий графік.

Роботодавець може перевести компанію  чи підприємство на гнучкий режим, але має повідомити про це співробітників не пізніше ніж за 2 місяці.

Для українців масове повернення до віддаленої роботи може стати не примхою, а нагальною необхідністю. Бо поки темпи зростання хворих на COVID-19 не падають, а лише пришвидшуються. Удосконаливши трудове законодавство, ми посилимо захист працівників і дамо роботодавцям можливість офіційно оформлювати віддалену роботу. І навіть після подолання пандемії коронавірусу вона може лишитися світовим трендом. Дедалі більше компаній-гігантів – Google, Microsoft, Uber, Airbnb – розглядають «дистанційку» як перспективну та зручну форму роботи для своїх працівників.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy