Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ЄС допоможе Україні знайти альтернативні шляхи експорту агропродукції

  • 359
ЄС допоможе Україні знайти альтернативні шляхи експорту агропродукції

Українські аграрії зможуть вийти на довоєнні обсяги експорту завдяки новим логістичним маршрутам з України до Європи. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Нова логістика експорту агропродукції довела ефективність: минулого року Україна експортувала залізницею 8 млн тонн продукції – у 4 рази більше, ніж у 2021 році. Автотранспортом експортували 4 млн тонн – у 10 разів більше, ніж у довоєнному році», – констатував Гайду.

Втім через російську агресію загальний обсяг експорту української агропродукції за рік знизився з $35,4 млрд до $20 млрд. Хоча за умов розвитку транспортної інфраструктури з України в Європу українські виробники зможуть вийти на довоєнний обсяг експорту.

За його словами, єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський повідомив, що Євросоюз має розробити довгострокову допомогу Україні в експорті зерна за межі ринку ЄС. Зокрема йдеться про розвиток залізничного сполучення та через морські порти на Балтійському морі.

«Ми шукаємо варіанти, як допомогти аграріям експортувати продукцію альтернативними шляхами. Адже росія постійно блокує прохід суден зі збіжжям у Босфорі. Будемо шукати додаткові шляхи для експорту української сільськогосподарської продукції», – запевнив Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy