Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Єгор Чернєв про українське питання на весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО

Єгор Чернєв про українське питання на весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО

Посилення оборони на східному фланзі НАТО, продовження санкцій проти РФ і підтримка євроатлантичної інтеграції України та Грузії. Ці та інші питання під час весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО Україна обговорювала разом із парламентарями країн-членів Альянсу. Детальніше розповідає голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Російська загроза

Весняне засідання Парламентської асамблеї НАТО присвячене обговоренню проєктів доповідей, за які ПА голосуватиме на осінній сесії. У цих доповідях зазначають основні проблеми та загрози, на які варто звернути увагу штаб-квартирі НАТО. Одна з них стосувалася Росії як загрози євроатлантичній безпеці, зокрема – й агресії РФ проти України.

У доповіді йшлося, що стратегія взаємодії з РФ має складатися з двох підходів. Якщо Росія демонструє прихильність до демократичних цінностей, розпочинає деокупацію раніше анексованих територій, поважає норми міжнародного права – НАТО відкритий до діалогу. Якщо ж Кремль і надалі демонструє ворожість до членів та партнерів НАТО – країни Альянсу мають значно підвищити ціну такої поведінки для РФ.

Крім того, НАТО має продовжувати інвестувати в оборону та стримування на північному, південно-східному та східному фланзі Альянсу та посилити реагування на російські гібридні загрози, зокрема у кіберпросторі та в питанні протидії дезінформації.

Санкції проти РФ

Продовжити застосування санкцій проти РФ, доки вона не перегляне свою агресивну поведінку на світовій арені.

Євроатлантична інтеграція України та Грузії

Говорили і про те, що НАТО необхідно продовжувати підтримку євроатлантичної інтеграції України та Грузії. Євроатлантичне співтовариство має і надалі надавати та збільшувати свою підтримку цих країн, допомагати їм стати історією успіху. Також українська делегація наголосила на тому, що треба рухатися в напрямку розширення НАТО, дотримуватися принципу «відкритих дверей» для нових членів.

ПДЧ НАТО

Спілкуючись із заступником генерального секретаря НАТО, я наголосив, що сьогодні Україна де-факто виконує План дій щодо членства в НАТО через свої річні національні програми. Але важливо отримати ПДЧ НАТО і де-юре, а також дати чіткий сигнал Росії, що саме країни-члени Альянсу ухвалюють рішення щодо включення нових членів. А не РФ, яка дуже не хоче, щоб Україна отримала ПДЧ та в майбутньому стала членом Альянсу.

Питання Криму

Питання тимчасово окупованого Росією Криму також порушувалося дуже часто. Зокрема, на пленарній сесії один із представників Норвегії запитав, яка стратегія реакції країн НАТО щодо Криму.

Відповідь була досить чіткою та жорсткою: питання Криму не буде знято з порядку денного ПА НАТО, країн-членів Альянсу доти, доки не буде повернуто контроль України над півостровом. Країни-члени Альянсу ніколи не визнають анексію Криму. Санкції проти РФ мають бути продовжені, доки не відбудеться деокупація Криму.

Нещодавно в ПА НАТО також була створена неформальна група підтримка Кримської платформи. Її очолив сам президент Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Коннолі. Він рішуче підтримує Україну та наше прагнення стати повноцінним членом НАТО, а також вітає санкції проти РФ і деокупацію Криму. Коннолі є Конгресменом США і одним зі співавторів перших санкцій проти Росії.

Північний потік-2

У проєкті доповіді ПА НАТО про Росію як загрозу євроатлантичній безпеці йшлося про необхідність зменшити залежність країн НАТО від російських енергетичних ресурсів. Найближче завдання – не допустити загрозу енергетичній безпеці країн-членів та партнерів НАТО через запуск Північного потоку-2.

Посилення присутності НАТО

Зі свого боку ми запропонували внести до цієї доповіді тезу про посилення присутності країн-членів НАТО в Чорноморському басейні і необхідність запровадження додаткових безпекових заходів. Адже саме в Чорноморському басейні спостерігається загроза нарощування збройних сил РФ.

Які висновки для України? 

Традиційно члени Парламентської асамблеї НАТО мають дуже чітку проукраїнську позицію з усіх питань. РФ – країна-агресор, яка порушує норми міжнародного права і має нести за це відповідальність. А Україна – важливий партнер НАТО, якому потрібно допомагати у відбитті агресії РФ та у поверненні її територій.

Україна отримала від Парламентської асамблеї НАТО позитивний сигнал: вона лишається на порядку денному. Є сильна позиція країн-членів Альянсу з приводу Росії, тимчасово окупованого Криму.

Головний і найважливіший підсумок – на міжнародній арені ми маємо дуже потужних союзників, котрі відстоюють інтереси України та підтримують її євроатлантичні прагнення. Ми ж, у свою чергу, крок за кроком рухаємося вперед!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy