Єгор Чернєв: На саміті НАТО у Вашингтоні Україна отримала максимум від того, що могла
- 172
Саміт НАТО у Вашингтоні на тактичному рівні для України є абсолютно успішним. Наша держава отримала максимум від того, що могла.
Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова постійної делегації України у ПА НАТО Єгор Чернєв під час круглого столу «Трансатлантична єдність і Україна: стратегічне бачення НАТО на Вашингтонському саміті 2024 року».
«Саміт НАТО у Вашингтоні складно назвати проривним, але думаю, Україна отримала максимум від того, що могла отримати. На тактичному рівні для нашої країни це абсолютно успішний саміт», – зазначив парламентар.
Він нагадав: Україна отримала багато чого для захисту, зокрема системи ППО, а також певні тактичні кроки, серед них створення місії НАТО NSATU, штаб-квартира якої відкриється у Німеччині й координуватиме надання усіх видів допомоги нашій державі у довгостроковій перспективі.
«До останнього моменту українська делегація наполягала, що єдиним реальним інструментом для України на шляху до НАТО є запрошення до Альянсу на саміті. Багато зусиль українська сторона доклала, аби винайти якесь таке формулювання, яке б було достатнім для обох сторін, аби погодити незворотність України на шляху до НАТО, що й було закріплено у підсумковій декларації саміту», – зауважив Єгор Чернєв.
За його словами, фактично це точно поки що не запрошення, але певною мірою наступний крок, який якорить наше членство в НАТО. Тобто це певною мірою запобіжник.
Як пояснив народний депутат, формулювання незворотності України на шляху до НАТО в декларації ускладнить можливість для міжнародних партнерів змінити думку про членство держави у Альянсі.
Водночас, додав Чернєв, не вистачало на цьому саміті чіткої, зрозумілої, сильної реакції на удар рф по Охматдиту напередодні саміту як меседж НАТО, партнерам, що вони можуть і будуть робити все, що вони захочуть, і нічого їм за це не буде.
Парламентар наголосив, що крім слів підтримки, Україні не вистачало конкретних рішень щодо кількаразового збільшення ППО або зняття заборони бити по території рф далекобійними ракетами західного виробництва.
«Можна було відреагувати жорсткіше. На жаль, через обережність, через небажання ескалації цього не сталося. Мені цього не вистачило. В усьому іншому я вважаю, що у принципі, тактично ми отримали досить непогані результати цього саміту», – підсумував Єгор Чернєв.