Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Єгор Чернєв: На Саміті миру сформувалася антипутінська коаліція

  • 103
Єгор Чернєв: На Саміті миру сформувалася антипутінська коаліція

Міжнародний Саміт миру закінчився, але триває робота над розширенням списку держав, які підтримують Україну й долучаться до спільного комюніке. Головне – основу закладено, і більшість цивілізованого світу засвідчила підтримку нашої держави. Фактично зараз ідеться про формування антипутінської коаліції.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова української делегації в ПА НАТО Єгор Чернєв.

«Для нас важливо, що подальші кроки до миру здійснюватимуться на принципах Статуту ООН, відповідно, це означає, що не може бути жодних питань стосовно територіальної цілісності та суверенітету України. Із цим погодилася абсолютна більшість держав, які були присутні на Саміті миру», – зазначив парламентар.

За його словами, до наступного Саміту миру доведеться попрацювати над розширенням кола наших союзників.

«Умовно всі держави можна розділити на три табори. Перший – це союзники або сателіти росії: Іран, Північна Корея, Білорусь. Від них чекати зміни позиції не варто. Другий – це наші союзники, які поставили підписи під спільним комюніке Саміту миру. Фактично це антипутінська коаліція. Третя група – це країни, які ще вагаються, до кого пристати. І тут постає питання до нашої та до світової дипломатії, яка повинна діяти. Зараз із нами майже 100 країн та міжнародних організацій, а в такій ситуації складно ставати на бік агресора. Я вважаю, що інші країни будуть приєднуватися до нас», – наголосив Єгор Чернєв.

Він додав, що за підсумками зустрічі до рф буде надіслано запит на виконання за трьома напрямками Формули миру, які обговорили під час Саміту миру.

«Якщо виконання цього запиту не буде, то в межах роботи саміту будуть напрацьовані рішення, що будуть надалі імплементовані або на двосторонній основі, або колективно. Зокрема, у разі невиконання пункту щодо ядерної безпеки, наприклад, можуть бути накладені санкції на російську ядерну енергетику. Це дуже впливовий важіль, і на Саміті миру були присутні держави, які можуть це зробити», – зазначив Єгор Чернєв.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy