Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Яким має бути сучасний дитячий садочок – розповідає Володимир Воронов

Справедливе фінансування садочків та облаштування у них сучасного освітнього середовища, рівний доступ дітей до якісної освіти, вмотивовані педагоги, які ефективно співпрацюють з батьками та залучають їх до освітнього процесу – ось так виглядає формула успіху оновленої дошкільної освіти.

До кінця року ми плануємо остаточно ухвалити законопроєкт №8030 та докорінно змінити підходи до освіти дошкільнят. Зокрема ми створюємо умови для зростання впливу місцевих громад на формування локальної освітньої політики. Вона обов’язково має враховувати місцеві культурні особливості та особливості ринку праці у регіоні й водночас орієнтуватися на основи державної освітньої політики.

Звісно ж це означатиме й відповідальність територіальних громад за створення належних умов для навчання і виховання дітей раннього та дошкільного віку. Важливу роль у цьому мають відіграти нові підходи до співфінансування й управління дитячими садочками, зокрема впровадження принципу «гроші ходять за дитиною» – як у державних, так і в приватних закладах.

Відповідно перед керівниками ЗДО постане завдання забезпечити належне освітнє середовище. Воно має сприяти проявам особистісних якостей дитини, допомагати закріпити набуті вміння та навички.

Чи всі садочки зараз мають таку можливість та пристосовані приміщення? На жаль, ні. Особливо, якщо ми проаналізуємо ситуацію у сільській місцевості. Тож нам вже зараз потрібно адаптувати мережу дитячих садочків країни до сучасних вимог, які впровадить реформа.

Нещодавно на Прикарпатті ми з моїми колегами по освітньому комітету презентували проєкт такого дитсадка з новими архітектурно-планувальними рішеннями.

За основу взяли історичну будову цього регіону – ґражду, де комплекс споруд різного призначення утворюють замкнутий двір. Закритість такого простору сприяє безпеці, а вона є головною вимогою для навчальних закладів.

Фактично модернізувавши ідею ґражди ми спроєктували єдиний простір з внутрішніми двориками, який забезпечує згуртованість, спілкування між дітьми та їхню безпеку.

Кожна вікова група матиме окремі приміщення та майданчики, але вони будуть об’єднані в один простір. Тобто попри роз’єднаність груп за віковим принципом, діти почуватимуться єдиним колективом, у якому можна вільно спілкуватися, ділитися досвідом, розвиватися.

Якщо ж ми кажемо про внутрішнє облаштування простору, то його має бути багато й дітям треба забезпечити можливість змінювати його під свої потреби. Це дасть їм можливість формувати власний простір, у якому буде комфортно, можна буде погратися, а за потреби побути одному та відпочити.

Цей проєкт сучасного ЗДО вже отримав схвальні відгуки від міністра освіти і науки Оксена Лісового, голови парламентського освітнього комітету Сергія Бабака, керівництва та освітян Івано-Франківської області. А громада с. Яблуниця на Прикарпатті, де ми презентували цей проєкт, вже виділила землю і готова розпочати будівництво нового садочку.

Сподіваюся, що він стане першим найбільш інноваційним закладом дошкільної освіти на Прикарпатті. А згодом вся мережа дитячих садочків України матиме сучасний вигляд та зміст.