Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Як зробити освіту в Україні якісною: Юлія Гришина презентувала свою книгу

  • 9888
Як зробити освіту в Україні якісною: Юлія Гришина презентувала свою книгу

Народна депутатка від фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань освіти Юлія Гришина презентувала власну книгу «Знання, які змінюють світ», щоб вкотре привернути увагу суспільства до проблем в українській освіті і можливостей їх вирішення.

«Я все життя працювала в освітній сфері і зрозуміла, що освіта в нашій країні недооцінена та недофінансована. 30 років на неї не звертали достатньої уваги. Але нам треба зрозуміти, що жодна успішна країна не стала б такою, якби не розвивалась освіта. Саме тому я написала книгу, щоб привернути увагу суспільства до освіти. Адже, якщо ми не будемо вкладатися в освіту, розвивати її, Україна не стартане», — переконана вона.

У своїй книзі автор розповідає про недоліки в українській освіті: відсутність в дошкільній освіті навчання як такого, проте депутати вже готують новий відповідний законопроєкт. Щодо шкільної освіти, то тут ситуація краща, адже працює програма «Нова українська школа». Але все одно є над чим працювати — над перепідготовкою вчителів і підходів до навчання, бо нова школа — це нові вчителі.

Серед переваг в освіті Юлія Гришина називає знову ж таки НУШ, запровадження депутатами раннього розвитку дитини від 0 до 2 років. Адже, як виявилось, він не входить в жодну систему соціалізації.

Як зауважив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час презентації, сьогодні те, що робить комітет, депутати є унікальним: «Безперечно, в нас є перспективи і нам все вдасться. Знання є вищим благом. Тож маємо продукувати якісні знання і передавати їх».

Окрім цього, у своїй книзі авторка проаналізувала досвід найуспішніших країн світу. Вона бачить тісний взаємозв’язок між добробутом у країні з системою освіти та пропонує використати освітній досвід європейських держав для створення нової системи в Україні.

Таким чином, за словами народної депутатки, зараз в Україні потрібна серйозна реформа освітньої системи. І для цього не потрібно багато грошей. Юлія Гришина зауважила, що більш успішні країни закладають менший % від ВВП, ніж ми. Тож в нас чітко стоїть питання ефективності використання виділених державою коштів.

«Знання примножують розвиток всієї країни. Ми виклали ідеологію освіти як інструменту людського розвитку. Освіта сьогодні – це також інструмент підтримки національної безпеки», — зауважив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, який приєднався до дискусії в межах презентації книжки.

«Ця книга про те, яка зараз українська освіта і якою вона могла б бути, якби ми залучали ті чи інші підходи. І вона може вплинути на життя всієї країни», – зауважив перший віцеспікер ВРУ, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час презентації.

Нагадаємо, у презентації взяли участь керівництво Верховної Ради, очільники міністерств освіти, охорони здоров’я, депутати освітнього комітету ВРУ, а також експерти в галузі освіти та представники ГО.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy