Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Як вирішити питання боргів за тепло. Громадам пропонують компенсувати різницю у тарифах на тепло з держбюджету

  • 313
Як вирішити питання боргів за тепло. Громадам пропонують компенсувати різницю у тарифах на тепло з держбюджету

Парламент України пропонує виділити понад 10 млрд грн тим громадам, що зараз не мають можливості розрахуватись за теплопостачання. Законопроєкт №10383, поданий на розгляд парламенту 29 грудня 2023 року, передбачає компенсацію за ті послуги, на які у 2022 році встановлено мораторій на підняття тарифів.

Про це під час зустрічі з Всеукраїнською асоціацією громад розповіла авторка відповідного законопроєкту, Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

“Сьогодні саме місцеві бюджети зіштовхнулись із додатковим фінансовим викликом в умовах, коли чимало громадян через складну ситуацію в країні не сплачують послуги теплопостачання. Через це у теплопостачальних підприємств, на яких розповсюджується дія мораторію, утворився борг перед “Нафтогаз Україна”. Щоб підтримати їх та забезпечити безперебійне надання ними послуг населенню, ми пропонуємо компенсувати з держбюджету понад 10 млрд грн як різницю в тарифах”, – розповіла Шуляк.

За її словами, передбачений у законопроєкті підхід справедливий для тих громад та їх суб’єктів господарювання, які зробили все можливе для уникнення заборгованості — залучали фінансову допомогу і кредитування, щоб продовжувати надавати послуги споживачам.

Варто зауважити, наголосила парламентарка, що сума субвенцій залежатиме саме від різниці між сплаченими та нарахованими тарифами, а не від обсягів боргу теплопостачальних підприємств і, відповідно, громад. Окрім того, компенсацію з держбюджету можна буде витратити як аванс на енергоносії чи для погашення заборгованості.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy