Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Як влада підтримує чорнобильців та відроджує зону відчуження (ІНФОГРАФІКА)

  • 7560
Як влада підтримує чорнобильців та відроджує зону відчуження (ІНФОГРАФІКА)

За два роки роботи влада спромоглася підвищити фінансування соціальної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи, а також збільшити витрати на безпеку, відродження та розвиток територій зони відчуження.

Соціальна підтримка

Цьогоріч загальні видатки на соціальну підтримку постраждалих від Чорнобильської катастрофи збільшені на 592,5 млн грн, порівняно із запланованою у держбюджеті-2020 сумою, і складають 2 млрд 570,2 млн грн.

Зокрема, держава на 7,3% збільшила грошову допомогу на санаторно-курортне лікування, зараз вона складає від 8 262 грн до 25 130 грн залежно від категорії постраждалих.

Крім того, з 1 березня Пенсійний фонд перерахував пенсії 31 тис. ліквідаторів наслідків аварії, у середньому виплата зросла на 1 110 грн.

А законопроєкт № 4555 передбачає збільшення фінансування пенсій чорнобильцям на загальну суму понад 2,94 млрд грн до 2023 року включно.

Підтримка та розвиток зони відчуження

Уряд створив Стратегію розвитку зони відчуження на 2021-2030 рр., зараз триває громадське обговорення. Але з основними напрямами визначилися ще у липні 2019 р.

Тоді Президент Володимир Зеленський підписав указ про розвиток та відродження територій біля ЧАЕС, що передбачає комплексний підхід: підтримку природоохоронної діяльності та реалізацію туристичного потенціалу.

Саме на це спрямована президентська програма «Велике будівництво», яка стартувала також і у прилеглих до Чорнобиля територіях.

За планом упродовж трьох найближчих років там відновлять основні траси та забезпечать інтернет-покриття. Це важливо для нормального доступу до зони відчуження та роботи природоохоронців, науковців, енергетиків та збільшення туристичного потоку.

Близько 200 км доріг між популярними туристичними локаціями передані на баланс Служби автомобільних доріг у Київській області, триває їхній ремонт. На близько 40% території діє мобільний зв’язок 3G, понад 70% територій мають покриття 2G.

Задля розвитку туризму Державне агентство України з управління зоною відчуження скасувало обов’язкову вимогу для туроператорів отримувати спецдозвіл на тури до зони відчуження.

Серед нових маршрутів: тур на всюдиходах, екскурсія пам’ятками єврейської культурної спадщини та велосипедний маршрут, що проходить заповідником. А з жовтня 2020-го на платформах App Store та Play Маркет доступний мобільний додаток віртуальної подорожі зоною відчуження.

Окрему увагу приділяють безпековій складовій. У 2020 році почався монтаж та тестування тепловізійної системи раннього виявлення пожеж у лісах зони відчуження, а уряд виділив близько 90 млн грн на запобігання пожежам. За ці кошти оновили техніку лісових пожежних станцій, яка працювала ще з 90-х років минулого століття.

Також, за попередніми планами уряду, до кінця 2021 року об’єкт «Укриття» має стати екологічно безпечною системою. На його підтримку та безпеку енергоблоків цьогоріч витратять 1,4 млрд грн.

Наука та технології

Наукові дослідження та міжнародна співпраця у питаннях радіаційної безпеки та ліквідації наслідків радіологічного забруднення не зупиняються навіть під час карантину через COVID-19.

У 2020 році розпочався етап дослідно-промислової радіаційної дезактивації металу за найсучаснішою технологією. Це зменшить кількість радіоактивних відходів на ЧАЕС та дозволить безпечно використовувати очищений метал.

Водночас у зоні відчуження протестували український безпілотник «Spectator», що надасть можливість контролювати рівень радіаційного забруднення важкодоступних територій.

Тричі на рік відбувається відбір проб для гідробіологічних досліджень, щоб спрогнозувати можливі зміни рівнів забруднення та оцінити екологічний стан зони відчуження.

Нарешті, навесні 2021 року на базі підприємств Державного агентства України з управління зоною відчуження з’явився науковий хаб для розвитку науково-дослідного потенціалу Чорнобильської зони.

Він забезпечить обмін досвідом між українськими та іноземними науковцями, а також створить базу наукових даних і стане організовувати й координувати наукові дослідження.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy