Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Як в Україні боротимуться з епідеміями та слідкуватимуть за здоров’ям населення

  • 621
Як в Україні боротимуться з епідеміями та слідкуватимуть за здоров’ям населення

В Україні можуть запровадити систему громадського здоров’я. На базі Центру громадського здоров’я МОЗ з’явиться державний орган для реагування на біологічні загрози країни. Це буде ціла мережа територіальних центрів контролю та профілактики захворюваності.

Парламент підтримав відповідний законопроєкт №4142 за основу.

«Боротьба з розповсюдженням коронавірусної хвороби залишається для нас питанням №1. За прогнозами експертів, надалі світ може зіштовхнутись з іншими небезпечним вірусами. Тож Україна має не тільки оперативно реагувати на виклики пандемії, а й вибудувати ефективну систему протидії біологічним загрозам», – зазначив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За його словами, замість створення нового державного органу для реагування на біологічні загрози вирішено наділити повноваженнями чинну державну установу – Центр громадського здоров’я МОЗ. Її функції цілком відповідають напрямам діяльності нової епідеміологічної служби.

«Це заклад охорони здоров’я, що відповідає за збереження і зміцнення здоров’я населення, соціально-гігієнічний моніторинг захворювань, епідеміологічний нагляд і біологічну безпеку. ЦГЗ підсилюється мережею регіональних центрів контролю та профілактики захворювань, які мають у складі оперативно-диспетчерський підрозділ та бригади оперативного реагування. ЦКПЗ інформує міністерство про ризики у сфері громадського здоров’я та надає пропозиції з їхнього запобігання», – пояснив він.

Окрім того, у законопроєкті не буде нових норм про вакцинацію. Тобто й надалі діятимуть норми закону, що існують на сьогоднішній день. Таким чином для отримання дозволу на відвідування навчального закладу обов’якове щеплення не вимагатиметься.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy