Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Як держава забезпечуватиме українців доступним житлом

  • 8538
Як держава забезпечуватиме українців доступним житлом

В Україні з’явиться єдина потужна інституція, що матиме необхідний ресурс, аби продовжити програми забезпечення житлом українців, які ініціював Президент.

Відповідний законопроєкт № 5308 подав голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов.

Так, передбачається, що Державна іпотечна установа (ДІУ) приєднається до ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» («Укрфінжитло»).

Як відомо, ДІУ діє на ринку іпотечного кредитування України з 2004 року. У 2020 році на виконання завдання Президента України щодо реалізації програми «Доступна іпотека» було створено ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» («Укрфінжитло»), яка фактично виступатиме посередником між банком і громадянином, щоб громадяни могли брати довгострокові іпотечні кредити під фіксовану ставку – 7% річних. Компанія рефінансуватиме банки, що видають іпотечні кредити на визначених державою умовах. Ще один продукт від «Укрфінжитла» – лізинг нерухомості (оренда з правом викупу) під 5% річних, без першого внеску.

Після ухвалення законопроєкту, тобто після приєднання ДІУ, з’являться нові фінансово-кредитні механізми забезпечення громадян України доступним житлом.

Так, очікується, що в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла та придбано 12 тис. квартир для передачі їх у фінансовий лізинг.
Як відомо, на сьогодні на житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей, на підтримку держави очікують також 1,5 млн переселенців з Криму та Донбасу.

Власне житло для багатьох українців стане реальністю, а не мрією.

Нагадаємо, що з ініціативи Президента вже запущена програма іпотечного кредитування під 7%. Необхідно розвивати механізми забезпечення українців житлом, щоб люди з порівняно невисоким рівнем доходу: медики, військовослужбовці, вчителі, переселенці мали власну оселю.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy