Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Як держава підтримує вимушених переселенців: ІНФОГРАФІКА

Від 2 до 3 тис грн переселенцям і їхнім дітям, компенсація за комуналку громадам і людям, які надають тимчасовий прихисток, та виплати роботодавцям за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб. Усе це передбачає програма Президента України з допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії.

«Поки наші Збройні Сили боронять країну від ворога, економічний фронт має продовжувати працювати. Тому влада створює безпрецедентні стимули для бізнесу та роботодавців. А також фінансово підтримує переселенців і їхніх діток. Коли країна і кожен із нас працює, ми наближаємо нашу спільну перемогу», – наголосила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Кожен переселенець в Україні, що виїхав із зони активних бойових дій, отримає від держави щомісячну допомогу 2 тис грн. Особи з інвалідністю – по 3 тис грн. Ще по 3 тис грн виплатять батькам на кожну дитину. Виплати здійснюватимуть через Дію, на картку в банку.

Крім того, держава виплачуватиме роботодавцям, які беруть на роботу внутрішньо переміщених осіб із постраждалих регіонів, по 6,5 тис. грн за кожного працевлаштованого.

Окрім громад, які дають безкоштовний прихисток переселенцям у у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах, компенсацію за комуналку зможуть отримати всі українці, що приймають переселенців у себе вдома.

«Всі ті, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг», — розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.