Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Вже згенеровано 300 житлових сертифікатів на компенсацію за зруйноване житло — Олена Шуляк

  • 264
Вже згенеровано 300 житлових сертифікатів на компенсацію за зруйноване житло — Олена Шуляк

Вже згенеровано 300 житлових сертифікатів для осіб, чиє житло було зруйноване через війну, а також виділено понад 2 млрд гривень для тих, чиє житло постраждало і потребує ремонту.

Про це в ефірі Українського радіо повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, на черзі — запуск програми відшкодування для тих, чиє постраждале помешкання перебуває на тимчасово окупованих територіях, а також тих, в кого руйнування перевищують 200 тисяч гривень.

«Верховна Рада не так давно ухвалили зміни до основного закону, який запроваджує роботу всього компенсаційного механізму за пошкоджене і зруйноване житло. З 1 січня 2024 року компенсації на ремонт пошкодженого житла зможуть отримати ті люди, які за цей час витратили свої власні кошти або брали кредитні кошти, тобто робили ремонт за власний кошт. З 1 січня буде можливість отримувати компенсації від держави і таким чином справедливість переможе», — розповіла Олена Шуляк.

Також, як додала народна депутатка, зараз активно працює програма єВідновлення, в рамках якої українці можуть отримати до 200 тисяч гривень на ремонт пошкодженого житла.

«Вже більше, ніж 2 млрд гривень отримано громадянами України, з них використано трохи більше 500 млн гривень. Українцям, які скористалися такою програмою, 12 місяців можна буде користуватися такими цільовими грошима, які надійшли на карткові рахунки. Якщо ці гроші не будуть використані, вони будуть знову списані до державного бюджету і будуть витрачатися на інші компенсації або інші витрати», — нагадала Олена Шуляк.

Народна депутатка поінформувала, що з листопада також активно починає працювати компенсація за зруйноване житло.

«Зараз сформувалися комісії при органах місцевого самоврядування і навіть більше ніж 300 житлових сертифікатів вже згенеровано. Комісії очікують, коли на 100 % запрацює програма, щоб люди безпосередньо ці сертифікати обміняли», — зазначила Олена Шуляк.

Вона додала, що зараз уряд готується запустити наступні етапи компенсації, які будуть стосуватися людей, які мають зруйноване житло на тимчасово окупованих територіях, а також тих, хто має пошкодження своїх домівок більше, ніж на 200 тисяч.

«В нас є відповідна статистика, коли комісії виходили і фіксували за чек-листом пошкодження, й було багато випадків, коли не вкладалися в суму 200 тисяч гривень. Тому ця інформація зараз зафіксована, всім тим людям було відмовлено, тому що програма передбачала компенсацію до 200 тисяч, але зараз уряд працює над тим, щоб такі люди також могли скористатися цією програмою», — наголосила Олена Шуляк.

Очільниця партії додала, що сумними лідерами за кількістю пошкодженого та зруйнованого житла залишаються Харківська, Київська області.

«Зараз активно подаються заявки через «Дію», але ми працюємо над тим, щоб така можливість була й у ЦНАПів та нотаріусів. Вважаємо, що нотаріальна спільнота зараз буде великою частиною процесу відновлення і допомоги нашим громадянам отримувати кошти за зруйноване і пошкоджене житло», — підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy