Визнання нашого потенціалу лідерства в регіоні – Павло Фролов про результати зустрічі президентів України та США
- 10135
Зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента США Джозефа Байдена була продуктивною, про що свідчить тривалість особистої розмови – вдвічі більше від запланованого часу. Фактично президенти вивели стратегічні відносини між нашими країнами на новий рівень співпраці. Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу» та член Постійної делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ Павло Фролов.
За його словами, ефективність зустрічі підтверджує опублікована потужна спільна заява щодо стратегічного партнерства України та США. Документ окреслює максимально широкий спектр відносин, містить 5 розділів та 22 напрями співпраці і передбачає конкретні документи, які будуть підписані між державами.
«США констатували, що ніколи відносини між нашими країнами не були такими міцними і розглядають відносини з Україною як наріжний камінь безпеки і демократії не лише в самій Україні, а й в усьому східноєвропейському регіоні. Тобто наші партнери визнають за Україною потенціал лідерства в регіоні. Визнають, що саме від міцності України залежить подальший розвиток Східної Європи», – зазначив народний депутат.
Важливою темою перемовин України та США стала також енергетична безпека.
«Важливо, що США гарантували запровадження санкцій у разі актуалізації загроз для України при запуску Північного потоку-2. США і Україна вписали проблему цього проєкту у контекст глобальної енергетичної і кліматичної проблеми. Це підвищує статус самої проблеми, дає нашим країнам додаткові аргументи щодо боротьби проти використання Кремлем газу як зброї. Це вдалий приклад дипломатії, який вибиває з рук Росії багато козирів», – розповів Павло Фролов.
Також, додав він, опублікована заява фіксує активізацію роботи Комісії стратегічного партнерства України та США.
«Вже цієї осені відбудеться засідання цієї комісії, на якому передбачено оновити затверджену ще у 2008 році Хартію про співпрацю наших держав та розглянути план трансформації української економіки. Це – покроковий детальний план реформ, що посилять демократичні інститути нашої держави, боротьбу з корупцією та захист прав людини», – наголосив народний депутат.
Павло Фролов зауважив: якщо максимально конкретизувати результати саміту Україна-США, можна зафіксувати чіткі обіцяні цифри фінансової підтримки з боку Америки на визначені цілі у 2021 році. Так, 45 млн дол. піде на гуманітарну допомогу на Сході України, 13 млн дол. – на боротьбу з пандемією, 60 млн дол. – на оборонне обладнання, понад 463 млн дол. – допомога на програми, орієнтовані на демократію, права людини, децентралізацію та судову реформу.