Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Вищі спеціалізовані суди зможуть розглядати справи про адміністративні правопорушення

  • 10151
Вищі спеціалізовані суди зможуть розглядати справи про адміністративні правопорушення

Вищі спеціалізовані суди, зокрема Вищий антикорупційний суд, зможуть розглядати справи про адміністративні правопорушення, а саме про прояв неповаги до суду або Конституційного Суду України.

Відповідні новації передбачає законопроєкт № 5490, який сьогодні парламент ухвалив за основу 286 голосами.

Зараз судді вищих спеціалізованих судів, на відміну від решти судів, не мають повноважень вирішувати питання про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за неповагу до суду, порушення порядку судового засідання тощо.

«Потрібно зазначити, що на момент внесення останніх змін до ст. 185-3 КУпАП (2017 рік) зазначені вищі спеціалізовані суди ще не були створені і тому даний законопроєкт по суті є технічним та усуває нерівне положення судів», – пояснив заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.

Проявами неповаги до суду є злісне ухиляння від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання, а також вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy