Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Виплати в разі інвалідності чи смерті через війну: Хто може отримати

  • 795
Виплати в разі інвалідності чи смерті через війну: Хто може отримати

Верховна Рада ухвалила в цілому доопрацьований законопроєкт №7353, який передбачає виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю під час війни.

Отримати її зможуть працівники об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовці, а також посадові особи місцевого самоврядування у районах проведення воєнних (бойових) дій і у районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

У разі смерті таких осіб допомога виплачуватиметься членам їхніх сімей.

Як зазначила народна депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, з 24 лютого 2022 року не лише військові, правоохоронці, прикордонники, рятувальники, а і мільйони держслужбовців, комунальників, енергетиків, медиків і інших працівників забезпечують функціонування державних інституцій – безперебійну професійну роботу органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єктів критичної інфраструктури, кожного дня роблять свій внесок у нашу спільну перемогу.

«Підступні ракетні удари армії РФ по території України, обстріли державних установ, лікарень, будівель органів місцевого самоврядування, залізничних вузлів, навчальних закладів, інших об’єктів критичної інфраструктури – усі ці злочини призвели до загибелі та каліцтва цивільних Героїв цієї війни, тих людей, які не дивлячись ні на що, кожного дня виконували свою роботу, про яких держава наразі зобов’язана подбати і віддячити їм», – наголосила вона.

За словами політика, є випадки загибелі та поранень під час виконання посадових обов’язків. При цьому, на сьогодні відсутні будь-які законодавчі гарантії щодо захисту публічних службовців, працівників об’єктів критичної інфраструктури, журналістів, медиків, вчителів або членів їх родин у разі загибелі (смерті) годувальника або поранення під час виконання службових (посадових) обов’язків у період війни.

«Грошова допомога має виплачуватися за рахунок коштів Державного бюджету України з наступним її відшкодуванням шляхом стягнення цієї суми з держави-агресора російської федерації, відповідно до принципів і норм міжнародного права», – зауважила Ольга Василевська-Смаглюк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy