Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Використання вітчизняних будматеріалів у відбудові може забезпечити мінімум 1,5 млрд дол надходжень до Пенсійного фонду – Олена Шуляк пояснила, яким чином

  • 213
Використання вітчизняних будматеріалів у відбудові може забезпечити мінімум 1,5 млрд дол надходжень до Пенсійного фонду – Олена Шуляк пояснила, яким чином

Для якісної повоєнної відбудови України потрібні якісні будівельні матеріали. В Україні є і величезний потенціал для їх вироблення, і такий же попит на них. Втім, щодо деяких будівельних категорій продукції існує суттєвий дефіцит, а брак якісної продукції до цього часу перекриває фальсифікат.

Про це на вебінарі для громадських активістів на тему проблем містобудування, які має вирішити Державна антикорупційна програма (ДАП) повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, згідно з останніми дослідженнями ринку будівельних матеріалів, 90% всього необхідного для післявоєнних відновлення і відбудови можуть забезпечити саме вітчизняні виробники. Втім, в деяких категоріях продукції відчувається суттєвий дефіцит. Зокрема, йдеться про виробництво бетону, цементу, ПВХ, теплоізоляційних матеріалів і навіть скла – жодного заводу, який би займався його виробництвом в Україні немає.

«Відбудова України, яка буде відбуватися за принципами Build Back Better, неможлива при застосуванні низькоякісних будматеріалів, які, на відміну від ЄС, в Україні і досі присутні у великій кількості. Наша проблема – величезний ринок фальсификату. Зокрема, у сегменті цементу його може бути до 40%. Аналогічна проблема на ринку вікон і дверей, адже те, що декларується як енергоефективне, взагалі не відповідає дійсності, але можливості перевірити це у споживача немає. Це ми бачимо, зокрема по програмі єВідновлення», – наголосила голова профільного комітету.

Саме тому, за словами Шуляк, зараз найбільш слушний момент для створення гідних умов на ринку для виробників, що захочуть працювати в цих сегментах. На її думку, якщо запустити всі ці потужності, фінансовий профіт становитиме близько 63 млрд дол. Причому, $5,5 млрд з них зможуть піти на сплату податків, щонайменше $1,5 млрд – до Пенсійного фонду. Крім цього, це величезна кількість нових робочих місць, зарплата на яких сукупно становитиме $5,6 млрд.

«І все це – лише у короткостроковій перспективі. Довгострокова – вихід наших виробників на ринок ЄС, але це неможливо без повноцінної імплементації Регламенту ЄС 305/2011. Для будівельної продукції він означає якість, яка необхідна для нашої відбудови», – підсумувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, станом на сьогодні в Україні вже діють щонайменше 1300 гармонізованих стандартів ЄС, але для повноцінної імплементації ще біля 150 потрібно прийняти. Цим наразі займається Міністерство економіки разом з Національним органом стандартизації. Крім цього, в Україні почали працювати над створенням мережі лабораторій, які перевірятимуть будматеріали на відповідність євростандартам. На сьогодні їх вже 13.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy