Виключення Євгена Шевченка із фракції «Слуга Народу»: поставив під загрозу відносини із міжнародними партнерами
- 6401
Більшість депутатів «Слуги Народу» підтримали виключення народного депутата Євгена Шевченка із фракції через систематичні вислови та дії, які розходяться із політикою Президента. Про це заявив голова партії Олександр Корнієнко.
«Ми послідовно демонструємо нашу політичну позицію, і, якщо людина її не підтримує, цілком логічно, що вона відправляється у самостійне плавання. До того ж, судячи з телеграм-каналу Євгена Шевченка, він дуже радий цьому і готовий далі робити політичну кар’єру», – пояснив Корнієнко.
За його словами, фракція ухвалила рішення про виключення Шевченка зі свого складу більшістю голосів. Окрім висловлення власної політичної позиції він дозволяв собі заяви у сфері зовнішньої політики, неузгоджені ні з Президентом України, ні з Міністерством закордонних справ.
«Своїми діями пан Шевченко поставив під загрозу відносини України із міжнародними партнерами, а також завдав шкоди міжнародному іміджу України як передбачуваного партнера із послідовною політикою, що керується демократичними європейськими цінностями», – заявив Корнієнко.
Очільник «Слуги Народу» нагадав депутатам, що партія поважає право на власну політичну позицію, але вона не може суперечити основним засадам політики партії і Президента, тим більше виправдовувати дії, які дискредитують політичну силу та главу держави.
Водночас у випадку із Євгеном Шевченком партія не може вплинути на його подальшу діяльність у парламенті.
«У фракції «Слуга Народу» він з’явився завдяки тому, що за нього проголосували люди. Звісно, ми не можемо примусити його піти з парламенту, бо він мажоритарник. До слова, ми свідомо виступаємо за скасування мажоритарки. Думаю, що наступні вибори до Верховної Ради мають пройти за пропорційною системою, це буде страховкою від політичної корупції», – сказав Корнієнко.