Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Всеукраїнська програма ментального здоров’я: як готують сімейних лікарів до надання психологічної допомоги

  • 144
Всеукраїнська програма ментального здоров’я: як готують сімейних лікарів до надання психологічної допомоги

В межах програми, розробку та реалізацію якої ініціювала перша леді Олена Зеленська, за минулий рік 135 тис. пацієнтів отримали психологічну допомогу. Понад 70% комунальних закладів мають договори щодо надання послуг з ментального здоров’я на первинній ланці. Про це розповів голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

«Від початку повномасштабної війни значно зріс попит на послуги психологічної підтримки. Кількість вузьких фахівців з ментального здоров’я не була розрахована на потреби воєнного часу. Тому в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я проводять підготовку сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів для допомоги пацієнтам у питаннях ментального здоров’я», – розповів очільник медичного комітету.

За його словами, навчання за керівництва mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони ментального здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із психічного здоров’я кадрів до надання допомоги людям із психічними розладами.

«На курсах медики дізнаються про протоколи діагностики та ведення поширених розладів, таких як депресія, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад, суїцидальна поведінка, розлади, пов’язані із вживанням психоактивних речовин, та інших розладів. Лікарі первинної ланки після проходження курсу можуть оцінювати стан людей із психічними розладами, надавати їм відповідну допомогу, скеровувати до вузьких спеціалістів», – поінформував Михайло Радуцький.

Народний депутат зазначив, що для професійної підготовки сімейних лікарів розроблений онлайн-курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP», який доступний за посиланням bit.ly/4aomD9u. Після проходження навчання медики можуть надавати медичні послуги в межах відповідного пакету НСЗУ. За даними НСЗУ, протягом 2023 року близько 135 тисяч пацієнтів отримали допомогу за цим пакетом.

«Наразі 83,5 тис. учасників курсу отримали сертифікати першого рівня, серед них 17,3 тис. лікарів «первинки» та 43 – середнього медперсоналу. Для поглиблення знань медиків стартував другий рівень курсу. Його пройшли та отримали сертифікати 6,4 тис. медиків «первинки» та понад 16 тис. середнього медичного персоналу. Нині понад 70% комунальних закладів мають такі договори. Крім того, безоплатні для пацієнта послуги за цим пакетом надають також 58 приватних медзакладів та 54 ФОП», – резюмував Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy