Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ВР вдосконалила роботу старост у громадах: що зміниться (ІНФОГРАФІКА)

  • 7477
ВР вдосконалила роботу старост у громадах: що зміниться (ІНФОГРАФІКА)

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №4535 щодо розвитку інституту старост.

Він передбачає, що старости зможуть надавати адміністративні послуги мешканцям громад. А статус старости як службовця місцевого самоврядування підвищується з 6-го до 5-го рангу.

«Мережа ЦНАПів по всій країні ще тільки розгортається. Тому нам потрібні фахові люди, які можуть якісно надавати базові адміністративні послуги буквально біля домівки кожного селянина. Наприклад, видати довідку про шлюб чи реєстрацію місця проживання. Підвищуючи рівень старости до 5-ї категорії, ми разом з тим збільшуємо його заробітну плату, отримуємо фахові підходи на цій посаді та наближаємо справді якісні послуги для людей», – пояснив співавтор законопроєкту, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Відповідно до законопроєкту, староста призначається місцевою радою на термін її повноважень після обов’язкового громадського обговорення з мешканцями старостинського округу. Порядок проведення громадського обговорення затверджується сільською, селищною, міською радами.

«Зараз старости призначаються за поданням голови громади. Трапляються випадки, коли думка мешканців громади просто ігнорується. Так не має бути. Адже староста представляє інтереси жителів села, є головним посередником між владою та громадою. Дуже важливо, щоб при виборі старости думка людей враховувалася», – наголосив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Старостинський округ утворюється у складі одного або кількох населених пунктів, де мешкає не менше 500 жителів, і не може включати адмінцентр.

Староста працює у відповідній місцевій раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Протягом трьох місяців з набрання чинності законом місцева рада має затвердити старостинські округи. При цьому затверджені за чинною процедурою старости залишаються.

Детальніше про функції старости та нововведення закону – в інфографіці:

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy