Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ВР ухвалила законопроєкт про засади державної регіональної політики: що зміниться для громад

  • 6883
ВР ухвалила законопроєкт про засади державної регіональної політики: що зміниться для громад

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт № 5323, що вдосконалює механізми реалізації державної регіональної політики.

Законопроєкт передбачає:

✅прив’язка регіональних і місцевих стратегій розвитку до Державної стратегії;
✅обов’язкове розроблення сільськими, селищними, міськими радами стратегій  або стратегічних планів розвитку територіальних громад;
✅посилення інституційної підтримки регіонального розвитку: агенції регіонального розвитку отримають право надавати платні послуги, розшириться перелік їхніх засновників за рахунок міських, селищних, сільських рад.

За словами голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталія Безгіна, цей законопроєкт – про основу і фундамент регіональної політики. Уряд цьогоріч вже зробив перший крок, коли ухвалив Державну регіональну стратегію до 2027 року. Тепер треба адаптовувати під неї стратегію кожної з громад, пояснює депутат.

«Ми чудово розуміємо, що не можна однаково стратегічно розвивати міські агломерації та високогірні території. Тому ключові ролі у згаданому законопроєкті – це, по-перше, про наявність стратегії в громаді, їхнє підпорядкування. Можна дискутувати, наскільки стратегія має бути в кожній громаді. Чи тільки в громадах, що є великими за населенням. Думаю, що ми з Міністерством розвитку громад та територій зможемо вдосконалити цю позицію», – розповів Віталій Безгін.

Заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря розповів, що документ допоможе вирішити кілька ключових проблем.

«На сьогодні в Україні відсутня єдина система стратегічного планування, а стратегічні документи громад базового рівня не узгоджуються між собою. Тому законопроєктом пропонується запровадити трирівневу систему стратегічного планування на рівні держави, регіону і кожної громади», – повідомив він.

За словами заступника міністра, другою проблемою є суттєві диспропорції у розвитку регіонів. Тому законопроєктом пропонується розробка регіональних програм та підтримка територій, які мають однакові соціально-економічні показники.

Крім того, пропонується створення єдиної інформаційної системи моніторингу розвитку громад.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy