Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ВР присудила премії педагогам, молодим ученим і найуспішнішим учасникам ЗНО: ІНФОГРАФІКА

  • 10302
ВР присудила премії педагогам, молодим ученим і найуспішнішим учасникам ЗНО: ІНФОГРАФІКА

Верховна Рада присудила щорічні премії педагогам, молодим ученим і найуспішнішим учасникам ЗНО.

Відповідні постанови №№6339, 6346, 6254 депутати ухвалили на засіданні 1 грудня.

Проєктом постанови №6339 присуджується 30 премій Верховної Ради вихователям і педагогам дитячих садочків, шкіл, закладів професійної та позашкільної освіти. Розмір премії – 60 прожиткових мінімумів, що нині становить 136 тис. грн.

Заступник голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин розповів, що відповідна премія була започаткована парламентом ще у 2006 році, проте нині Верховна Рада збільшує її розмір майже вшестеро, а також вдвічі – кількість її здобувачів. З наступного року отримати премії зможуть 54 педагоги.

«Підтримка вчителя – один із пріоритетів будь-якої держави, що дбає про своє майбутнє. Україна – саме така країна. Шляхи можуть бути різні: підвищення соціальних стандартів і умов праці, підвищення заробітної плати, відзначення найкращих педагогів. Тих, хто своєю щоденною працею розвиває нашу освіту та нашу державу. Підтримуючи українських вчителів, ми підтримуємо наше майбутнє», – заявив Сергій Колебошин із трибуни парламенту.

Проєкт постанови №6346 у свою чергу передбачає присудження 30 премій Верховної Ради України молодим вченим. Її розмір складе також 136 тис. грн.

Премію присудили за результатами конкурсного відбору 30 робіт. Як пояснив голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Роман Грищук, за кожною з робіт стоїть один або декілька науковців, тож усього премію отримають 67 науковців.

«Науку потрібно фінансувати. Сьогодні Президент, виступаючи тут, сказав про Національний фонд досліджень, який запрацював нещодавно, але вже виділив 1 млрд грн на грантове фінансування наукових досліджень. Ми маємо закладати якомога більше коштів у науку саме через грантове незалежне фінансування», – сказав Роман Грищук.

Крім того, сьогодні парламент присудив 30 премій Верховної Ради найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання розміром 100 тис. грн.

Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак пояснив, що список претендентів формує Український центр оцінювання якості освіти на підставі рейтингу випускників поточного року.

«Ця премія присуджується вперше. Її отримають 30 юнаків і дівчат, які закінчили школу цьогоріч, найкраще склали ЗНО з чотирьох предметів, при цьому отримали не менше ніж 790 балів, у тому числі 200 балів за щонайменше один із цих навчальних предметів, а також вступили на навчання до українських університетів», – розповів очільник комітету.

Очільниця підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина додала, що держава і надалі підтримуватиме українських учнів і вчителів.

«Президент із трибуни сьогодні сказав, що незалежна країна – це розумна країна. Нам багато потрібно зробити для освіти і науки. Ми вперше запроваджуємо премії для науковців, вчених, дітей, вчителів, збільшуємо розмір цих премій. Цього року вперше за багато років збільшено розмір стипендій, зарплати вчителів у поточному році зросли на 30%», – сказала Юлія Гришина.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy