Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ВР почала вдосконалювати процедури оборонного планування з урахуванням досвіду НАТО і ЄС

  • 8410
ВР почала вдосконалювати процедури оборонного планування з урахуванням досвіду НАТО і ЄС

Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт № 4210, який удосконалює процедури оборонного планування з урахуванням досвіду НАТО й держав-членів ЄС. Це важливо в умовах агресії з боку РФ та в контексті реалізації курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

«Це комплексний пакет, який призведе до зрозумілого прийняття рішень, зрозумілих спроможностей сил оборони. І це важливо не лише в тій ситуації, яка зараз склалася, а і для нашого майбутнього. Зокрема для нашого нагляду та розуміння, що відбувається із силами оборони», – наголосила з трибуни заступниця голови комітету Мар’яна Безугла.

Серед основних нововведень:

● Запроваджується нова термінологія. Розмежовуються поняття «керівництво», «військове керівництво» та «управління військами (силами)».
● Президенту України надаються повноваження щодо погодження кандидатур на посади військового командування ЗСУ та інших військових формувань рівня командувача роду військ (сил).
● Визначаються складові системи Міністерства оборони України.
● Нормативно-правові акти Міністерства оборони України з оборонних питань стають обов’язковими для виконання всіма посадовими особами та державними органами України.
● Чітко окреслюються повноваження, підзвітність та відповідальність Головнокомандувача ЗСУ, начальника Генерального штабу ЗСУ, командувачів видів, окремих родів військ (сил), командувача Об’єднаних сил ЗСУ та інших посадових осіб вищого військового командування.
● Міністру оборони України надаються повноваження призначати та звільняти з посад командувачів окремих родів військ (сил), а також першого заступника та заступників голови адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.
● Створюються умови для прискорення прийняття рішення про створення Військової поліції.
● Запроваджуються коди військових рангів НАТО відносно військових звань України.

Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський додав, що ухвалення цього законопроєкту є продовженням курсу на посилення обороноздатності країни, удосконалення та спроможності ЗСУ.

За його словами, з початку каденції з ініціативи Президента та «Слуги Народу» парламент ухвалив низку важливих законів, серед яких закон про план оборони країни, про розвідку, про реформування оборонних закупівель та інші.

«Якщо станом на 2019 рік до стандартів НАТО було імплементовано близько 190 нормативно-правових актів, то на сьогодні їх уже близько 300. І цей законопроєкт продовжує діяльність парламенту щодо підсилення обороноздатності України», – зазначив Федір Веніславський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy