Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ВР підтримала субсидії для книгарень і видачу сертифікатів на купівлю книжок

  • 5316
ВР підтримала субсидії для книгарень і видачу сертифікатів на купівлю книжок

Книгарні отримуватимуть відшкодування з держбюджету на оренду приміщень. А українцям при народженні та отриманні паспорта у 14 років видаватимуть сертифікат на купівлю книг. Це передбачає законопроєкт №6287 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який парламент ухвалив у першому читанні у вівторок, 25 січня.

Субсидія на часткову компенсацію оренди надаватиметься щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року. Отримати її зможуть книгарні, 80%+ доходів яких приносить саме реалізація книжок. Для цього їм потрібно буде подати заяву до Українського інституту книги.

«Стан читання, книговидання і книгорозповсюдження в Україні є без перебільшення катастрофічним і стрімко погіршується. Лише 8% українців читають книжки щодня. На понад 40-мільйонну країну залишилося лише близько 200 книгарень», – пояснив необхідність ухвалення законопроєкту голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Сертифікат на купівлю книг надаватиметься з 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта у 14 років. Сума – 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, нині це 713 грн.

«Сертифікат зможе бути використаний виключно для придбання книг державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції, що відповідає встановленим законопроєктом вимогам. Переконана, навіть такі точкові, але дуже адресні і запитувані в індустрії заходи можуть змінити статистику. Треба робити все можливе, щоб українці багато читали і багато знали», – наголосила заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy