Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ВР остаточно заборонила імпорт ліків, виготовлених у росії та Білорусі – Михайло Радуцький

  • 551
ВР остаточно заборонила імпорт ліків, виготовлених у росії та Білорусі – Михайло Радуцький

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №7313 про заборону ввезення медичних препаратів, виготовлених на території росії та Білорусі.

Ініціатор документа, голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький пояснив, що нині ввезення ліків з росії та Білорусі заборонено указом МОЗ, однак на наш ринок можуть потрапити препарати, які виробляють міжнародні фармацевтичні компанії на території країни-агресора чи Білорусі.

«Щоб уникнути такої ситуації, ми надаємо право профільному міністерству відмовляти у реєстрації лікарського засобу, якщо хоча б один компонент чи етап виробництва здійснювався у росії чи Білорусі», – додав він.

Михайло Радуцький розповів, що другого читання у законопроєкті конкретизували процедуру заборони ввезення медпрепаратів. МОЗ розробить окремий порядок, де чітко сформулює механізм дії вибіркового скасування реєстрації лікарських засобів.

Крім того, встановили конкретний термін призупинення реєстрації лікарського засобу – 3 місяці.

«За цей час фармацевтична компанія, виробництво якої розташовано в росії та Білорусі, може вийти з російського ринку, а МОЗ вирішить, чи продовжувати дію реєстраційного посвідчення, чи скасувати його», – зазначає очільник профільного комітету.

За його словами, важливим питанням лишається доступ пацієнтів до безальтернативних препаратів.

«Наші пацієнти не можуть залишились без життєво необхідних ліків, тому ми надаємо право міністерству заборонити експорт деяких лікарських засобів», – зауважує Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy